Books: Travelling, Local History

Number of items: 346

Vofkori György: Székelykeresztúr képes története. Kolozsvár, 2002. Polis Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban
22072.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
2 db könyv:Durkó-Bagyinszki-Balla-D.Nagy: Gyula régen és ma /Früher und heute/ I. + Durkó Károly Balla Tibor Bagyinszki Zoltán: Gyula régen és ma - Volt egyszer rég... Kettő. Kiadói kartonált papírkötés
22073.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Surányi Béla: Baranya - Magyaregregy Képes Története. Magyaegregy, 2003. Bedő Bt. Kiadói kartonált papírkötés
22074.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Mindszenthy Andrea (szerk.): Budapest: Földtani értékek és az ember. Bp., 2013, ELTE Eötvös kiadó. Szerkesztő (Mindszenthy Andrea) által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
22075.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. A M. T. Akadémiától jutalmazott pályamunka. Budapest, 1935. Magyar Tudományos Akadémia (Sárkány Nyomda Rt.) 368 p. Egyetlen kiadás. Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész korszakmonográfiája az időszak irodalmi életének alapvető áttekintése, a folyóirat-alapítások, színházi mozgalmak, cenzúrafolyamatok és önszerveződési eljárások, irodalmi klikkek és belharcok részletes adatolásával. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, gerincén nemzeti színű szalagokkal, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.
22076.

Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. A M. T. Akadémiától jutalmazott pályamunka.
Budapest, 1935. Magyar Tudományos Akadémia (Sárkány Nyomda Rt.) 368 p. Egyetlen kiadás.
Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész korszakmonográfiája az időszak irodalmi életének alapvető áttekintése, a folyóirat-alapítások, színházi mozgalmak, cenzúrafolyamatok és önszerveződési eljárások, irodalmi klikkek és belharcok részletes adatolásával.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, gerincén nemzeti színű szalagokkal, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Budapest Székesfőváros Állat- és Növénykertje. Bp., Tandem. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22077.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Bendefy László: Az ismeretlen Juliánusz: A legelső magyar ázsiakutató életrajza és kritikai méltatása. Bp., 1936., Stephaneum. 183 + 2 p. + 1 t Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói papírkötésben enyhe sérüléssel, foltos hátsó borító
22078.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Dessewffy Arisztid: Velencze I-II. köt. Bp., 1896, Kosmos, XIV+2+172 p. VIII. 195p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrált Korabeli félvászon kötésben
22079.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1939-1940 Erdélyi Múzeum 2 száma (XLIV. 1939. 2. füzet. XLV. köt. 1940. 1. füzet.) Szerk.: György Lajos. Kolozsvár, 1939-1940., Erdélyi Múzeum-Egyesület, 125-236 p.+1 t.; 96 p. Kiadói papírkötés.;
22080.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Fejezetek a 150 éves Ganz-gyár történetéből. 1844-1994. Szerk.: Kiss József, Mezei István. Bp., 1994, S&amp;W Nyomda. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Kiadói papírborítóval
22081.

Fejezetek a 150 éves Ganz-gyár történetéből. 1844-1994. Szerk.: Kiss József, Mezei István. Bp., 1994, S&W Nyomda. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Kiadói papírborítóval

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, 1 (színes képtábla) t + XII+594 p. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
22082.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Kiss Margit - Tóthné Unghy Ilona: Simontornya képekben régen és az ezredfordulón. I-II. köt. Az I. kötet az egyik szerző, Tóthné Unghy Ilona helytörténeti író által dedikált! Sárbogárd, 2000-2001, Bogárd és Vidéke Nyomda és Lapkiadó. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
22083.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF