Available for bidding
22076.
Books: Travelling, Local History
3 200 HUF
8,67 EUR, 10,00 USD
3 200 HUF
Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. A M. T. Akadémiától jutalmazott pályamunka.
Budapest, 1935. Magyar Tudományos Akadémia (Sárkány Nyomda Rt.) 368 p. Egyetlen kiadás.
Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész korszakmonográfiája az időszak irodalmi életének alapvető áttekintése, a folyóirat-alapítások, színházi mozgalmak, cenzúrafolyamatok és önszerveződési eljárások, irodalmi klikkek és belharcok részletes adatolásával.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, gerincén nemzeti színű szalagokkal, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |