Pócsmegyer táj- és néptörténete. Csengő-Tschörner András (1944- ), Pócsmegyer díszpolgára által dedikált példány. Pócsmegyer, 2010, Pócsmegyer Község Önkormányzata, 171+[1] p.+ 40 p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Kádár József: A deési ev. ref. egyházközség története. Kapcsolatban a város kiválóbb eseményeivel. Írta --. Deés (Dés), 1882. Demeter és Kiss. [4] +240 a 251 ből p. Fűzve, kiadói papírborítékban. Hiányos, az utolsó 14 oldal hiányzik. Sérült korabeli vászonkötésben. Szétvált. Nagyon ritka!
Franco Ferlenga: Castiglione da salvare. Castiglione delle Stiviere, 1979., Banca Popolare di Castiglione delle Stiviere Editrice. Olasz nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott példány.
Bunyitay Vincze: A váradi püspökség története. I. köt. Nagyvárad, 1999, Imprimeria de Vest-ny. Az 1883-as kiadás hasonmás kiadása 473p.. Kiadói műbőr-kötés.
Jerusalem Old Jewish Postcards. Szerk.: Toronyi, Zsuzsa. Erdei Grünwald Mihály jegyzeteivel. Bp., 1999., Magyar Könyvklub. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban.;
Barabás Rudolfné: Kisújszállás népoktatásának története a XVIII. századtól a XX. század közepéig. Szolnok, 1999. Kiadói papírkötésben, szerzői dedikációval
Isoz Kálmán: Buda és Pest zenei művelődése (1686-1873) - I. kötet (A 18-ik század) Bp., 1926. Magyar Népszínházi Bizottmány 227p. Kiadói papírborítóval, foltos
Lajtha Edgár: Japán tegnap, ma és holnap. Bp., 1936, Dante, 292 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos borító
Víg Márta: Kunhegyesiek az első- és a második világháborúban (1914-1945). Kunhegyesi helytörténeti füzetek 14. Kunhegyes, 2016, Kunhegyesiek Baráti Köre, 456 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.