Books: Travelling, Local History

Number of items: 346

Csépánfalvy Zsolt(szerk.): Emlékkönyv az utókornak, a szepességi családok II. találkozójáról Lőcsén 2015. szeptember 17.-20. Bp., 2016, D-plus nyomda. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóban
22204.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Nora Baréthová (szerk.): Osobnosti Kežmarku. nh., 2022, Jadro. kiadói kartonált papírkötésben.
22205.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
[Lőcsei krónika] Mally, Fritzi: Die Leutschauer Chronik des Caspar Hain. In Auszügen zusammengestellt und mit Bildern versehen von -- Prag,, 1943 Volk und Reich 93. Kiadói sérült gerincű kartonált kötésben, borító elvált
22206.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Jakucs László: A Békebarlang felfedezése. Bp., 1953, Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés.
22207.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
M. Bagossy Éva: Veres Pálné. Írta, válogatta és összeállította ükunokája. Bp., 1996, Veres Pálné Gimnázium. Kiadói papírkötés, ajándékozási sorokkal.
22208.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Fitz Jenő: Székesfehérvár. Magyar Műemlékek sorozat. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, szakadt kiadói papír védőborítóban.  Gutheil Jenő (1887-1963) kanonok, író, történész, káptalani levéltáros részére szóló (1957.) iskolai ajándékozási sorokkal.
22209.

Fitz Jenő: Székesfehérvár. Magyar Műemlékek sorozat. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, szakadt kiadói papír védőborítóban.

Gutheil Jenő (1887-1963) kanonok, író, történész, káptalani levéltáros részére szóló (1957.) iskolai ajándékozási sorokkal.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Gáspár Ferencz: A Föld körül VI. köt.: A tengerészet lovagkora. Bp., 1907, Singer és Wolfner. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
22210.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
The Canadian Rockies. 33 selected photographs. Banff, Byron Harmon Photos, 31+1 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt alakú papírkötés, a borítón gyűrődésekkel.
22211.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Volker Plagemann: "Vaterstadt, Vaterland, schütz Dich Gott mit starker Hand". Denkmäler in Hamburg. Themen-Reihe Band 2. Hamburg, 1986, Hans Christians Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22212.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
2 db kínai kultúráról szóló, angol nyelvű könyv: Yao Dan: Chinese Literature. + Hua Mei: Chinese Clothing. Cultural China Series. [Beijing], 2007, China Intercontinental Press. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
22213.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Cser László: Pekingi séták. Világjárók. Utazások és kalandok. [Bp., 1941], Franklin-Társulat, 172 p.+ 10 (fekete-fehér fotók.) t. Kiadói félvászon-kötés.
22214.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.) Szombathely, (1943). Martineum Könyvnyomda Rt. 106 + [2] p. Egyetlen kiadás. Bogyay Tamás (1909-1994) művészettörténész munkája az ország legépebben maradt román stílusú apátsági templomát és kápolnáját mutatja be; oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, ábrákkal, alaprajzokkal, építészeti, szobrászati és enteriőr felvételekkel gazdagon illusztrálva. (A Dunántúli Szemle könyvei. 220. szám.) Fűzve, foltos kiadói borítóban.
22215.

Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.)
Szombathely, (1943). Martineum Könyvnyomda Rt. 106 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Bogyay Tamás (1909-1994) művészettörténész munkája az ország legépebben maradt román stílusú apátsági templomát és kápolnáját mutatja be; oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, ábrákkal, alaprajzokkal, építészeti, szobrászati és enteriőr felvételekkel gazdagon illusztrálva.
(A Dunántúli Szemle könyvei. 220. szám.)
Fűzve, foltos kiadói borítóban.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events