John T. Jost: Önalávetés a társadalomban: a rendszerigazolás pszichológiája. Vál. és szerk.: Hunyady György. Ford.: Berkics Miháély, Bujdosó Borbála. Bp., 2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
Büchner, [Ludwig] Lajos: Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László. Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p. Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról. Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.
Marcus Aurelius római császár elmélkedései. Ford.: Huszti József. Ford.: Techert Margit. Filozófiai Kiskönyvtár IV. köt. Bp., 1923., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 196 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
Hypatia. Special Issue. Philosophy and Language. Edited by Dale M. Bauer, Kelly Oliver. Vol. 7., No. 2. Spring 1992. A Journal of Feminist Philosophy. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Understanding Gandhi. Gandhians in Coversation with Fred J. Blum. Edited by Usha Thakkar, Jayshree Mehta. New Delhi-Singapure, 2012, SAGE. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
1886 Közgazdasági Értesítő. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi magy. kir. ministerium közlönye. V. évf. 1-25. sz. (Fél évfolyam egy kötetben.) Bp., Pesti Könyvnyomda Rt., LXXII+956 p. Félvászon-kötésben, viseltes állapotban, sérült gerinccel, helyenként sérült, kijáró lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.