Books: Social sciences

Number of items: 92

Karl Jaspers: Filozófiai önéletrajz. Ford.: Bendl Júlia. Bp., 1998, Osiris. Kiadói papírkötés.
23746.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
John T. Jost: Önalávetés a társadalomban: a rendszerigazolás pszichológiája. Vál. és szerk.: Hunyady György. Ford.: Berkics Miháély, Bujdosó Borbála. Bp., 2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
23747.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Rosa Luxemburg: Gesammelte Werke. 1/1., 1/2., 2., 3., 5. köt. (5 kötet; a 4. hiányzik). Berlin, 1974-1975, Dietz Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, vegyes állapotban.
23748.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
David Hume összes esszéi I. Mesteriskola. Bp., 1992., Atlantisz. Kiadói papírkötés
23749.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Büchner, [Ludwig] Lajos:  Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László. Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p. Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról. Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.
23750.

Büchner, [Ludwig] Lajos: Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László.
Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p.
Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról.
Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Marcus Aurelius római császár elmélkedései. Ford.: Huszti József. Ford.: Techert Margit. Filozófiai Kiskönyvtár IV. köt. Bp., 1923., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 196 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
23751.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
23752.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Joel Feinberg: Társadalomfilozófia. Ford. és az utószót írta: Krokovay Zsolt. Osiris Könyvtár Filozófia. Bp., 1999, Osiris. Kiadói papírkötés
23753.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Hypatia. Special Issue. Philosophy and Language. Edited by Dale M. Bauer, Kelly Oliver. Vol. 7., No. 2. Spring 1992. A Journal of Feminist Philosophy. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
23754.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
23755.

Available for bidding
1 200 HUF
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Understanding Gandhi. Gandhians in Coversation with Fred J. Blum. Edited by Usha Thakkar, Jayshree Mehta. New Delhi-Singapure, 2012, SAGE. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
23756.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
1886 Közgazdasági Értesítő. A földmivelés-, ipar- és kereskedelemügyi magy. kir. ministerium közlönye. V. évf. 1-25. sz. (Fél évfolyam egy kötetben.) Bp., Pesti Könyvnyomda Rt., LXXII+956 p. Félvászon-kötésben, viseltes állapotban, sérült gerinccel, helyenként sérült, kijáró lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
23757.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events