Books: Social sciences

Number of items: 92

Lateinisch-deutsches Taschenwörterbuch der neuern Geographie. Mit einer Vorrede von Friedrich Adolf Ebert. [Lipcse] Leipzig, 1821. Steinacker und Wagner. VIII + 230 p. Első kiadás. Topográfiai segédkönyvünk az európai földrajzi névanyag latin-német megfeleltetéseit közli, tekintettel a középkori és kora újkori kartográfia latin nyelvűségére. A földrajzi névanyag köre bőven túlterjed az egykori Római Birodalom területén, hiszen nem csak Lyonra vagy Londonra hivatkoztak latinul a középkori és humanista térképészek: Magdeburgot, Moszkvát (és Máramaros megyét) is latin neveiken katalogizálták. Néhány oldalon aláhúzások, korrektúrázások és magyar nyelvű széljegyzetek. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, jó példány.
23708.

Lateinisch-deutsches Taschenwörterbuch der neuern Geographie. Mit einer Vorrede von Friedrich Adolf Ebert.
[Lipcse] Leipzig, 1821. Steinacker und Wagner. VIII + 230 p. Első kiadás.
Topográfiai segédkönyvünk az európai földrajzi névanyag latin-német megfeleltetéseit közli, tekintettel a középkori és kora újkori kartográfia latin nyelvűségére. A földrajzi névanyag köre bőven túlterjed az egykori Római Birodalom területén, hiszen nem csak Lyonra vagy Londonra hivatkoztak latinul a középkori és humanista térképészek: Magdeburgot, Moszkvát (és Máramaros megyét) is latin neveiken katalogizálták.
Néhány oldalon aláhúzások, korrektúrázások és magyar nyelvű széljegyzetek.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Machiavelli, Niccoló (1469-1527): Oeuvres de Machiavel. I-V. Tome Prémier: Discours Politiques de Nicolas Machiavel sur La I. Décade de Tite-Live. Livre Prémier - Livre Second.; Tome Second: Discours Politiques de Nicolas Machiavel sur La I. Décade de Tite-Live. Livre Prémier - Livre Troisieme.; Tome Troisieme: Art de la Guerre.; Tome Quatrieme: Livres de l'Histoire de Florence I-IV.; Tome Cinquieme: Livres de l'Histoire de Florence V-VIII.; La Haie, 1743- Aux Dépens de la Compagnie, 4+XVI+584 p.; 4+429+1 p.; 4+XXII+2+374 p.+7 t.; 4+XXXII+446 p.; 4+480 p. Francia nyelven. Nouvelle edition. VI. kötetben teljes! Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötések, kopott borítókkal, a borítón és a gerinceken néhány kisebb sérüléssel, a címlapokon bejegyzésekkel és bélyegzésekkel.
23709.

Machiavelli, Niccoló (1469-1527): Oeuvres de Machiavel. I-V.
Tome Prémier: Discours Politiques de Nicolas Machiavel sur La I. Décade de Tite-Live. Livre Prémier - Livre Second.;
Tome Second: Discours Politiques de Nicolas Machiavel sur La I. Décade de Tite-Live. Livre Prémier - Livre Troisieme.;
Tome Troisieme: Art de la Guerre.;
Tome Quatrieme: Livres de l'Histoire de Florence I-IV.;
Tome Cinquieme: Livres de l'Histoire de Florence V-VIII.;
La Haie, 1743- Aux Dépens de la Compagnie, 4+XVI+584 p.; 4+429+1 p.; 4+XXII+2+374 p.+7 t.; 4+XXXII+446 p.; 4+480 p. Francia nyelven. Nouvelle edition. VI. kötetben teljes! Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötések, kopott borítókkal, a borítón és a gerinceken néhány kisebb sérüléssel, a címlapokon bejegyzésekkel és bélyegzésekkel.

Available for bidding
50 000 HUF
135,50
156,25
Minimum bid:
50 000 HUF
50 000 60 000 70 000
L. Annaei Senecae Philosophi Opera. Ad optimas editiones collata praemittitur notitia literaria studiis societatis bipontinae. Tomus I-IV. Biponti [Zweibrücken], 1782, Ex Typographia Societatis, 2 (címlap, rajta Seneca rézmetszetű portréjával)+XL+304 p.; 2 (címlap, rajta Nero rézmetszetű portréjával) + 336 p.; 2 (címlap, rajta Agrippina rézmetszetű portréjával)+431 p; 2 (címlap, rajta Claudius rézmetszetű portréjával)+424 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítókkal, kissé foxing foltos lapokkal, névbejegyzéssel és névbélyegzéssel a címlapokon.
23710.

L. Annaei Senecae Philosophi Opera. Ad optimas editiones collata praemittitur notitia literaria studiis societatis bipontinae. Tomus I-IV.
Biponti [Zweibrücken], 1782, Ex Typographia Societatis, 2 (címlap, rajta Seneca rézmetszetű portréjával)+XL+304 p.; 2 (címlap, rajta Nero rézmetszetű portréjával) + 336 p.; 2 (címlap, rajta Agrippina rézmetszetű portréjával)+431 p; 2 (címlap, rajta Claudius rézmetszetű portréjával)+424 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítókkal, kissé foxing foltos lapokkal, névbejegyzéssel és névbélyegzéssel a címlapokon.

Available for bidding
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Stöckl, Albert: A bölcsészet tankönyve. Második rész: Metaphysika, erkölcstan, társadalmi- és jogphilosophia. Szatmártt, 1880. Nyomatott a "Szabadsajtó" gyorssajtóján. 879 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Albert Stöckl (1823-1895) bajor kanonok, filozófiaprofesszor, a XIX. századi újskolasztikus filozófia jelentős egyénisége. Logikusan érvelő művében a katolikus tanítást fenyegető valamennyi XIX. századi természet- és társadalomtudományi kihívásra próbált rendszerezett filozófiai választ adni. Az eredeti nyelven "Lehrbuch der Philosophie" címen megjelenő mű (Mainz, 1868.) magyar fordítása öt kötetben jelent meg. A munka a lételmélet, az okság, az istenérvek, az erkölcstan, a jog, az állam és a társadalom legalapvetőbb kérdéseivel foglalkozik, egyaránt érintve spekulatív és gyakorlati kérdéseket. Tankönyvünk rákérdez többek között a kozmosz, a jó, a boldogság, a rend, a jog, a társadalom mibenlétére, eredetére és működésére, feszegeti többek között az államrend létrejöttének, a társadalmi osztályok egymáshoz való viszonyának kérdéseit, rákérdez arra, hogy a társadalmi osztályok öröktől valók-e voltaképpen, és a háborúhoz való jog igen aktuális problémáit is boncolja. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Korabeli, gerincén sérült, kissé hiányos, enyhén kopott félvászon kötésben.
23711.

Stöckl, Albert: A bölcsészet tankönyve. Második rész: Metaphysika, erkölcstan, társadalmi- és jogphilosophia.
Szatmártt, 1880. Nyomatott a "Szabadsajtó" gyorssajtóján. 879 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás.
Albert Stöckl (1823-1895) bajor kanonok, filozófiaprofesszor, a XIX. századi újskolasztikus filozófia jelentős egyénisége. Logikusan érvelő művében a katolikus tanítást fenyegető valamennyi XIX. századi természet- és társadalomtudományi kihívásra próbált rendszerezett filozófiai választ adni. Az eredeti nyelven "Lehrbuch der Philosophie" címen megjelenő mű (Mainz, 1868.) magyar fordítása öt kötetben jelent meg. A munka a lételmélet, az okság, az istenérvek, az erkölcstan, a jog, az állam és a társadalom legalapvetőbb kérdéseivel foglalkozik, egyaránt érintve spekulatív és gyakorlati kérdéseket. Tankönyvünk rákérdez többek között a kozmosz, a jó, a boldogság, a rend, a jog, a társadalom mibenlétére, eredetére és működésére, feszegeti többek között az államrend létrejöttének, a társadalmi osztályok egymáshoz való viszonyának kérdéseit, rákérdez arra, hogy a társadalmi osztályok öröktől valók-e voltaképpen, és a háborúhoz való jog igen aktuális problémáit is boncolja.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés.
Korabeli, gerincén sérült, kissé hiányos, enyhén kopott félvászon kötésben.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Schopenhauer, Arthur: Parerga und Paralipomena: Kleine Philopsophische Schriften. Theil I-II. [Teljes mű, két kötetben.] [Lipcse] Leipzig, 1910. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf &amp; Härtel). 580 + [2] p.; 761 + [5] p. Köteteink a német filozófiai írók munkáit bibliofil kiállításban közreadó "Grossherzog Wilhelm Ernst Ausgabe"-sorozatban jelentek meg. Példányaink a sorozat Schopenhauer-kiadásához tartoznak, annak két utolsó, szorosan összetartozó, önmagában is értelmezhető köteteit alkotják. "Parerga und Paralipomena" című munkájában Schopenhauer kisebb filozófiai írásait, filozófiai dialógusait adta közre szerteágazó témákban. A két kötetében szó esik az iskolai filozófia hiábavalóságáról, az olvasók és könyvek szerepéről, de rövidebb-hosszabb analízis alá kerül az etika, az államelmélet, a vallás, az esztétika (e két utóbbi fogalom Schopenhauer gondolatvilágában sokrétűen és kritikus módon függ össze). Kolofon: "Diese Ausgabe wurde herausgegeben im Auftrage von Alfred Walter Heymel. Harry Graf-Kessler und Emery Walker leiteten den Druck, des besorgt wurde von Breitkopf &amp; Härtel in Leipzig. Eric Gill Zeichnete die Titel". Bibliofil köteteink kalligrafikus belső fejezetcímeit Eric Gill grafikusművész rajzolta. Egységes, aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
23712.

Schopenhauer, Arthur: Parerga und Paralipomena: Kleine Philopsophische Schriften. Theil I-II. [Teljes mű, két kötetben.]
[Lipcse] Leipzig, 1910. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). 580 + [2] p.; 761 + [5] p.
Köteteink a német filozófiai írók munkáit bibliofil kiállításban közreadó "Grossherzog Wilhelm Ernst Ausgabe"-sorozatban jelentek meg. Példányaink a sorozat Schopenhauer-kiadásához tartoznak, annak két utolsó, szorosan összetartozó, önmagában is értelmezhető köteteit alkotják. "Parerga und Paralipomena" című munkájában Schopenhauer kisebb filozófiai írásait, filozófiai dialógusait adta közre szerteágazó témákban. A két kötetében szó esik az iskolai filozófia hiábavalóságáról, az olvasók és könyvek szerepéről, de rövidebb-hosszabb analízis alá kerül az etika, az államelmélet, a vallás, az esztétika (e két utóbbi fogalom Schopenhauer gondolatvilágában sokrétűen és kritikus módon függ össze).
Kolofon: "Diese Ausgabe wurde herausgegeben im Auftrage von Alfred Walter Heymel. Harry Graf-Kessler und Emery Walker leiteten den Druck, des besorgt wurde von Breitkopf & Härtel in Leipzig. Eric Gill Zeichnete die Titel".
Bibliofil köteteink kalligrafikus belső fejezetcímeit Eric Gill grafikusművész rajzolta.
Egységes, aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Jean Baudrillard: Az utolsó előtti pillanat. (A közönyös paroxista. Beszélgetések Philippe Petit-vel.) Ford.: Tóthfalusi Ágnes. Bp.,2000,Magvető., 148+2 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
23713.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Xenophón:  [Xenophontos Apomnemoneumaion biblia.] Xenophontis Memoriabilium Socratis dictorum Libri IV. Cum notis H. Stephani, Leunclavii, Ae. Porti & Ernesti. Recensuit, suisque Annotationibus auxit Bolton Simpson. Editio Quinta, emendatior. [Oxford] Oxonii, 1780. Impensis J. & J. Fletcher. [16] + 409 + [31] p. + errata. Xenophón (Kr. e. 430-355) ógörög filozófus, történetíró és hadvezér, Szókratész tanítványa. Szókratésztől, a görög filozófia mesterétől köztudottan nem maradt fenn írás, filozófiájának alapjait tanítványaitól, Platóntól, illetve Xenophóntól ismerjük. Xenophón "Apomnemoneumaion" című műve a szókratészi filozófia kiemelkedő fontosságú közvetítése, a dialógusokban írt munka teljes egészében az utókorra maradt. Kétnyelvű kiadásunk ógörög és latin változatban adja közre a művet, valamint függelékét, a Szókratész-védőbeszédet; első alkalommal 1737-ben jelent meg, Johann August Ernesti (1707-1781) német klasszika-filológus szerkesztésében, példányunk az oxfordi Bolton Simpson jegyzetanyagát tartalmazó ötödik, javított kiadásból származik. Néhány oldalon görög nyelvű olvasói széljegyzet. Díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, a kötéstáblákon aranyozott ornamentikus kerettel, a hátsó kötéstáblán apró hiányokkal. Dekoratív, szép példány.
23716.

Xenophón: [Xenophontos Apomnemoneumaion biblia.] Xenophontis Memoriabilium Socratis dictorum Libri IV. Cum notis H. Stephani, Leunclavii, Ae. Porti & Ernesti. Recensuit, suisque Annotationibus auxit Bolton Simpson. Editio Quinta, emendatior.
[Oxford] Oxonii, 1780. Impensis J. & J. Fletcher. [16] + 409 + [31] p. + errata.
Xenophón (Kr. e. 430-355) ógörög filozófus, történetíró és hadvezér, Szókratész tanítványa. Szókratésztől, a görög filozófia mesterétől köztudottan nem maradt fenn írás, filozófiájának alapjait tanítványaitól, Platóntól, illetve Xenophóntól ismerjük. Xenophón "Apomnemoneumaion" című műve a szókratészi filozófia kiemelkedő fontosságú közvetítése, a dialógusokban írt munka teljes egészében az utókorra maradt. Kétnyelvű kiadásunk ógörög és latin változatban adja közre a művet, valamint függelékét, a Szókratész-védőbeszédet; első alkalommal 1737-ben jelent meg, Johann August Ernesti (1707-1781) német klasszika-filológus szerkesztésében, példányunk az oxfordi Bolton Simpson jegyzetanyagát tartalmazó ötödik, javított kiadásból származik.
Néhány oldalon görög nyelvű olvasói széljegyzet.
Díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, a kötéstáblákon aranyozott ornamentikus kerettel, a hátsó kötéstáblán apró hiányokkal. Dekoratív, szép példány.

Available for bidding
24 000 HUF
65,04
75,00
Minimum bid:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
Cicero, Marcus Tullius:  Cicero vegyes munkái. Rhetoricumok és philosophicumok. Fordította, bevezetésekkel, jegyzetekkel kísérte Fábián Gábor. I. kötet. [Unicus, több nem jelent meg.] Pest, 1865. Lampel Róbert (Réthy Lipót ny., Arad). XV + [1] + 543 + [1] p. Egyetlen kiadás. A késő köztársaság kori szónoknak, a latin irodalom bámult szerzőjének, Cicerónak magyar fordítása már a tizenhatodik században megkezdődött. Fábián Gábor (1795-1877) ügyvéd, uradalmi jogász, táblabíró, országgyűlési képviselő, író, költő és műfordító sokat fordított az életműből: kiadta az antik rétor levelezését, de az 1860-as években szónoklattani munkásságából is sokat, ezekből azonban az elkészült második és harmadik rész kéziratban maradt. A retorikai munkásságból egyedül megjelenő kötetünk Cicero két hosszabb elméleti írását közli (Brutus, A szónok), illetve Lucius Piso elleni szenátus béli, szenvedéllyel teli beszédét. Részlet az ízes magyar nyelven készített fordításból: "Látod-e már, érted-e már, te fenevad, mi panaszuk van az embereknek képedre? Nem azt panaszolja senki, hogy az újoncok nyájából egy nemt'om miféle Syrus consul lett; mert sem szolga-színed, sem szőrös pofáid, sem redves fogaid nem csaltak minket meg: hanem a szem, szemöldök és homlok, szóval az egész ábrázat, melly némileg a lélek néma tolmácsa, az ámította el, az szedte rá, az csalta meg, s vezette félre nálad azokat, akik nem ismertek. Undok vétkeidet, eszed lustaságát, butaságát, s nyelved gyámoltalan voltát kevesen ismertük. [...] Ezek, óh, te hóhér, consulságod örvényébe vannak eltemetve. Nézz e gyász események[en] végig. Aurelius szószékén szokottnál vidámabb szemeid láttára tartatott a rabszolgatoborzás attól, ki magára nézve bármit tenni soha szégyennek nem nézett. Castor templomában (óh, te minden templomaink megfertőztetője!) szemed előtt rakattak ki a fegyverek ama tolvaj által, kinek ez a templom a te consulságod alatt a veszett polgárok várául, Catilina régi zsoldosainak menedékéül, útonálló rablók erődéül, minden törvény és vallás temetőhelyéül szolgált. [...] Jut-e eszedbe, sárfertő, hogy mikor egy ízben 11 óra tájt C. Pisoval hozzád mentem volt, valami lebujból bepanyókált fővel papucsosan buktál elő, s midőn büdös szádból a legundorítóbb kocsmaszaggal leheltél bennünket, rosszulléteddel mentegetődztél, mondván, hogy némelly boros szerekkel szoktad gyógyítani magadat? [...]". A személyeskedő kirohanásoktól sem mentes Piso-beszéd után válogatás Cicero lényegesen mérsékeltebb hangú filozófiai írásaiból és paradoxonjaiból. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés, az első előzéken könyvjegy. Gazda-Horváth 18. old. Korabeli félpergamen kötésben, jó példány.
23717.

Cicero, Marcus Tullius: Cicero vegyes munkái. Rhetoricumok és philosophicumok. Fordította, bevezetésekkel, jegyzetekkel kísérte Fábián Gábor. I. kötet. [Unicus, több nem jelent meg.]
Pest, 1865. Lampel Róbert (Réthy Lipót ny., Arad). XV + [1] + 543 + [1] p. Egyetlen kiadás.
A késő köztársaság kori szónoknak, a latin irodalom bámult szerzőjének, Cicerónak magyar fordítása már a tizenhatodik században megkezdődött. Fábián Gábor (1795-1877) ügyvéd, uradalmi jogász, táblabíró, országgyűlési képviselő, író, költő és műfordító sokat fordított az életműből: kiadta az antik rétor levelezését, de az 1860-as években szónoklattani munkásságából is sokat, ezekből azonban az elkészült második és harmadik rész kéziratban maradt. A retorikai munkásságból egyedül megjelenő kötetünk Cicero két hosszabb elméleti írását közli (Brutus, A szónok), illetve Lucius Piso elleni szenátus béli, szenvedéllyel teli beszédét.
Részlet az ízes magyar nyelven készített fordításból: "Látod-e már, érted-e már, te fenevad, mi panaszuk van az embereknek képedre? Nem azt panaszolja senki, hogy az újoncok nyájából egy nemt'om miféle Syrus consul lett; mert sem szolga-színed, sem szőrös pofáid, sem redves fogaid nem csaltak minket meg: hanem a szem, szemöldök és homlok, szóval az egész ábrázat, melly némileg a lélek néma tolmácsa, az ámította el, az szedte rá, az csalta meg, s vezette félre nálad azokat, akik nem ismertek. Undok vétkeidet, eszed lustaságát, butaságát, s nyelved gyámoltalan voltát kevesen ismertük. [...] Ezek, óh, te hóhér, consulságod örvényébe vannak eltemetve. Nézz e gyász események[en] végig. Aurelius szószékén szokottnál vidámabb szemeid láttára tartatott a rabszolgatoborzás attól, ki magára nézve bármit tenni soha szégyennek nem nézett. Castor templomában (óh, te minden templomaink megfertőztetője!) szemed előtt rakattak ki a fegyverek ama tolvaj által, kinek ez a templom a te consulságod alatt a veszett polgárok várául, Catilina régi zsoldosainak menedékéül, útonálló rablók erődéül, minden törvény és vallás temetőhelyéül szolgált. [...] Jut-e eszedbe, sárfertő, hogy mikor egy ízben 11 óra tájt C. Pisoval hozzád mentem volt, valami lebujból bepanyókált fővel papucsosan buktál elő, s midőn büdös szádból a legundorítóbb kocsmaszaggal leheltél bennünket, rosszulléteddel mentegetődztél, mondván, hogy némelly boros szerekkel szoktad gyógyítani magadat? [...]". A személyeskedő kirohanásoktól sem mentes Piso-beszéd után válogatás Cicero lényegesen mérsékeltebb hangú filozófiai írásaiból és paradoxonjaiból.
A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés, az első előzéken könyvjegy.
Gazda-Horváth 18. old.
Korabeli félpergamen kötésben, jó példány.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
23718.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Gabriel Bücher-Hajas, Attila József Halász: Începuturile artelor mar?iale japoneze pe teritoriul româniei. Arad, 2024, Mirador. Kiadói papírkötésben. A szerzők által dedikált Neidenbach Ákos hegymászó, turisztikai szakíró részére.
23719.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Márton József:  Német-magyar és magyar-német Szókönyv. A' többek között Holtzmann, Scheller, Páriz Pápai és Márton után dolgozva, mind a' két nemzet' hasznára kiadattatott. Első darab: Német-magyar rész. [Teljes német-magyar szótár.] Pesten, 1827. Hartleben Konrád Ádolf (Gedruckt bey Mathias Trattner). [8] + 830 + [2] p. Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. A munka első kiadásai még szerzői kiadásban láttak napvilágot, felújított kiadásunk már Hartleben kiadói vállalkozásának terméke, ami értelemszerűen mellőzi az első kiadások előfizetői névsorát, eltekint a német nyelvtani összefoglaló közlésétől. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, négy oldalon halvány foltosság, néhány oldalon enyhe foxing. Tulajdonosunk a megfelelő lapszéleken regisztereket helyezett el. Példányunk fűzése az első ív után enyhén meglazult. Enyhén sérült gerincű, kopott, kötéstábláin enyhén hiányos korabeli kartonkötésben, gerincén kiadói címkével.
23720.

Márton József: Német-magyar és magyar-német Szókönyv. A' többek között Holtzmann, Scheller, Páriz Pápai és Márton után dolgozva, mind a' két nemzet' hasznára kiadattatott. Első darab: Német-magyar rész. [Teljes német-magyar szótár.]
Pesten, 1827. Hartleben Konrád Ádolf (Gedruckt bey Mathias Trattner). [8] + 830 + [2] p.
Márton József (1771-1840) nyelvész, lap- és szótárszerkesztő, nyelvtaníró. Debreceni és jénai tanulmányok, majd lőcsei pedagógiai szolgálat után 1799-ben Kassán adta ki Német grammatikáját, illetve kétnyelvű szótárát. A munka első kiadásai még szerzői kiadásban láttak napvilágot, felújított kiadásunk már Hartleben kiadói vállalkozásának terméke, ami értelemszerűen mellőzi az első kiadások előfizetői névsorát, eltekint a német nyelvtani összefoglaló közlésétől.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, négy oldalon halvány foltosság, néhány oldalon enyhe foxing. Tulajdonosunk a megfelelő lapszéleken regisztereket helyezett el. Példányunk fűzése az első ív után enyhén meglazult.
Enyhén sérült gerincű, kopott, kötéstábláin enyhén hiányos korabeli kartonkötésben, gerincén kiadói címkével.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
6 darab nyomdászattal és könyvtáros szakmával kapcsolatos könyv. A könyvtárosképzés füzetei 1963. Decimális rendszer 1937. Bevezetés a bibliográfiába 1939. A bibliográfia kézikönyve 1941. A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda Története 1577-1927. Tíz írás a nyomdászatról 1942. Néhol folttal, bírással, aláhúzással
23721.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events