Books: Social sciences

Number of items: 92

Waldner Károly: Gallicizmusok gyűjteménye. Rendhagyó és hiányos igék. Képletes kifejezések melyek alkalmazása a franciául tudó magyaroknak nehézséget okoz. Összeáll.: - -. Bp,[1940.], Cserépfalvi, 62 p. Kiadói papírkötés.
23794.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
23795.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
23796.

Szabó Árpád: Indische Elemente im plotinischen Neoplatonismus. (Dedikált.)
Eupen, 1938. Druck und Verlag: Esch & Co. 87-96 p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Jirka Alajos tanár úrnak tisztelete jeléül: Szabó Árpád".
Szabó Árpád (1913-2001) klasszika-filológus korai filozófiai tanulmánya, melyet németországi továbbképzése idején írt. A neoplatonista filozófia részkérdéseit vizsgáló cikk Belgiumban jelent meg, egy német nyelvű teológiai-filozófiai folyóirat rövid cikkeként.
(Sonderabdruck aus der Zeitschrift Scholastik Vierteljahresschrift für Theologie und Philosophie XIII. Jahrgang, Heft 1.)
Poss.: Jirka Alajos. [Jirka Alajos klasszika-filológus (1896-1973), szerkesztő, az Országos Közoktatási Tanács tagja, az új latin és ógörög tanmenet kidolgozója.]
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

Available for bidding
800 HUF
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
23797.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
23798.

Available for bidding
900 HUF
2,44
2,81
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
23799.

Available for bidding
800 HUF
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Peiser, Fritz:  Systematische Philosophie in leichtfasslicher Darstellung. Zwei Teile. Teil I-II. [Egybekötve, teljes.] Berlin, 1923. E. Laun'sche Verlagsbuchhandlung GmbH. (Gedruckt bei Herrosé & Ziemsen GmbH. In Wittemberg.) 168 p. Egyetlen kiadás. Fritz Anton Peiser német filozófus bevezető jellegű filozófiai értekezése a bölcselet két jelentős területét veszi rendszeres vizsgálat alá, a metafizikát és az etikát. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
23800.

Available for bidding
600 HUF
1,63
1,88
Minimum bid:
600 HUF
600 700 800
Lester F. Ward: A haladás lelki tényezői. Fordította: Dr. Dienes Valéria. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1908, Grill Károly. Félvászon kötés.
23801.

Available for bidding
300 HUF
0,81
0,94
Minimum bid:
300 HUF
300 400 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events