Eduard Zeller: Die Philosophie der Griechen. Register zu dem Ganzen Werke. Leipzig, 1882, Fue's Verlag (R. Reisland.) Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Szabó Árpád: Indische Elemente im plotinischen Neoplatonismus. (Dedikált.) Eupen, 1938. Druck und Verlag: Esch & Co. 87-96 p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Jirka Alajos tanár úrnak tisztelete jeléül: Szabó Árpád". Szabó Árpád (1913-2001) klasszika-filológus korai filozófiai tanulmánya, melyet németországi továbbképzése idején írt. A neoplatonista filozófia részkérdéseit vizsgáló cikk Belgiumban jelent meg, egy német nyelvű teológiai-filozófiai folyóirat rövid cikkeként. (Sonderabdruck aus der Zeitschrift Scholastik Vierteljahresschrift für Theologie und Philosophie XIII. Jahrgang, Heft 1.) Poss.: Jirka Alajos. [Jirka Alajos klasszika-filológus (1896-1973), szerkesztő, az Országos Közoktatási Tanács tagja, az új latin és ógörög tanmenet kidolgozója.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.
Halim Ludner - Richard Preusser: Almanlara Türkce Gramer. Grammatisches Lehr- und Übungsbuch der Türkischen Sprache für Deutsche. Istanbul-Beyoglu, 1930, Universum. Német nyelvű török nyelvkönyv. Kiadói félvászon-kötés, sérült borítóval, néhány sérült lappal.
Világkonszernek. Válogatás. Összeáll. és tanulmányokat vál.: Ádám György. A szerkesztő, Ádám György által Vámos Tibornak (1926-2021) Széchenyi-díjas villamosmérnök, kutatóprofesszor DEDIKÁLT példány. Bp., 1974, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, XV+1+367+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1400 példányban.
Peiser, Fritz: Systematische Philosophie in leichtfasslicher Darstellung. Zwei Teile. Teil I-II. [Egybekötve, teljes.] Berlin, 1923. E. Laun'sche Verlagsbuchhandlung GmbH. (Gedruckt bei Herrosé & Ziemsen GmbH. In Wittemberg.) 168 p. Egyetlen kiadás. Fritz Anton Peiser német filozófus bevezető jellegű filozófiai értekezése a bölcselet két jelentős területét veszi rendszeres vizsgálat alá, a metafizikát és az etikát. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.