Kalmár László és Telegdi Zsigmond (szerk.): Általános nyelvészeti tanulmányok II. A matematikai nyelvészet és a gépi fordítás kérdései. Bp., 1964, Akadémiai. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Oswald Bumke: Die Psychoanalyse und ihre Kinder. EIne Auseinandersetzung mit Freud, Adler, und Jung. Berlin, 1938, Julius Springer. Átkötött félvászon-kötés.
Seidel, [August]: Wörterbuch der japanisch-deutschen Umgangssprache mit besonderer Berücksichtigung der Phraseologie. Berlin, 1921, Märkische Verlagsanstalt, VIII+470+(2) p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel, helyenként ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal.
Berkeley, [George]: I. Három párbeszéd Hylas és Philonous közt. II. Értekezés a látásnak egy új elméletéről. Fordította, életrajzzal és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Bp., 1906-1909, Franklin, 234+1 p. Átkötött félvászon-kötés.
[Teghze-]Gerber Ferenc: A devalváció, különös tekintettel pénzügyi és közgazdasági viszonyainkra. Budapest, 1921. Toldi Lajos (Kertész József ny.) 96 p. Egyetlen kiadás. Teghze-Gerber Ferenc (1872-1948) állami számvevőszéki főtiszt, egyetemi tanár az első világháború utáni Magyarország államcsőddel fenyegető gazdasági helyzetének pénzpiaci aspektusát elemzi és megoldásokat javasol, történelmi és kortárs példákra támaszkodva. Az első borítófedélen régi gyűjteményi bélyegzés. Poss.: M. Kir. Külügyminiszteri Számvevőség Számfejtő Osztálya. Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.