Books: Social sciences

Number of items: 92

Eckhardt Sándor: A francia szellem. Bp., 1938, Magyar Szemle Társaság, 299+[1] p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti, Jeges Ernő által illusztrált papírborítót bekötötték.
23770.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
23771.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Aristotelés: Organon. I. köt.: Katégoriák - herméneutika - első analitika. Szerk. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Szalai Sándor. Ford.: Rónafalvi Ödön és Szabó Miklós. Unicus, több kötete nem jelent meg! Görög és latin írók. Scriptores Graeci et Latini. 7. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, CXII+574+2 p. + 1 (kihajtható táblázat) t. Görög - magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
23772.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Benedek István: Tibeti orvoslás és varázslás. Bp., 1987, Gondolat. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
23773.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
1910-1947 Közgazdasági Értesítő 6 kötete:  1910 V. évf. 34-39. sz. 1263-2446 p., 1935 XXX. évf. 1-26. sz., 1940 XXXV. évf. 27-52. sz., 1942 XXXVII. évf. 27-52. sz., 1943 XXXVIII. évf. 1-27. sz., XL. évf. 36-52. sz. Félvászon-kötésekben, intézményi bélyegzésekkel.
23774.

1910-1947 Közgazdasági Értesítő 6 kötete:
1910 V. évf. 34-39. sz. 1263-2446 p., 1935 XXX. évf. 1-26. sz., 1940 XXXV. évf. 27-52. sz., 1942 XXXVII. évf. 27-52. sz., 1943 XXXVIII. évf. 1-27. sz., XL. évf. 36-52. sz. Félvászon-kötésekben, intézményi bélyegzésekkel.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Reboul, Anne - Moeschler, Jaques: A társalgás cselei. Bevezetés a pragmatikába. Ford.: Gécseg Zsuzsanna. Osiris Könyvtár. Nyelvészet. Bp.,2005., Osiris. Kiadói papírkötés + Terestyéni Ferenc: Fejezetek a magyar stilisztikábók. Kézirat. ELTE BTK. Bp., 1958, Felsőoktatási Jegyzetellátó. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
23775.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
André Comte-Sponville: Kis könyv a nagy erényekről. Ford.: Saly Noémi. Osiris Könyvtár. Filozófia. Bp.,2001., Osiris. Kiadói papírkötés.
23776.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Krauss, Friedrich [Salomon]: Historische Quellenschriften zum Studium der Anthropophyteia. 1., 3., 4. kötetek. Leipzig, 1906-1907, Deutsche Verlags-Actiengesellschaft, XIX+(1)+151+(1) p.; VII+(1)+149+(3) p.; IV+75+(1) p. Kutatók számára készült magánkiadás (,,Privatdruck. Nur für Gelehrte bestimmt."), számozott (196 sz.) példányok. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítókon kis sérülésekkel.
23777.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
José Ortega y Gasset: Korunk feladata. Ford.: Csejtei Dezső, Juhász Anikó és Scholz László. José Ortega y Gasset Válogatott művei III. Nagyvilág esszék. Bp., 2003,Nagyvilág Kiadó, 191 p. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
23778.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Maria Fürst: Bevezetés a filozófiába. Ford.: Csikós Ella. Szerk.: Láng Rózsa. Matúra. Bp., 2000, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötés. + Jaspers, Karl: Bevezetés a filozófiába. Bp., 1987, Európa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23779.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Szociálpszichológia. Szöveggyűjtemény. Válogatta: Lengyel Zsuzsanna. Bp., 2002., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés
23780.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Veres Péter: Szabad ország, szabad munka. [Bp.], 1945, Sarló, 47 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
23781.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events