Books: Social sciences

Number of items: 92

Tej K. Bhatia - Ashok Koul: Colloquial Urdu. The complete course of Beginners. London - New York,2000,Routledge. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
23734.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Using Conflict in Organizations. Edited by Carsten K. W. De Dreu &amp; Evert Van de Vliert. London,2000,Sage Publications. Német nyelven. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
23735.

Using Conflict in Organizations. Edited by Carsten K. W. De Dreu & Evert Van de Vliert. London,2000,Sage Publications. Német nyelven. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
23736.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
A. J. Zisz: A kommunista erkölcs. Marxista ismeretek kis könyvtára 1. Bp., 1949, Szikra, 48 p. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
23737.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
23738.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Strausz Adolf: Bolgár néphit. Magyar Néprajzi Könyvtár I. szám. Bp., 1897, Magyar Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
23739.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kant, [Immanuel]: A tiszta és kritikája. Filozófiai Írók Tára Új Folyam IX. köt. Bp., 1981, Akadémiai Kiadó, 731 p. Kiadói egészvászon-kötések.;
23740.

Kant, [Immanuel]: A tiszta és kritikája. Filozófiai Írók Tára Új Folyam IX. köt.
Bp., 1981, Akadémiai Kiadó, 731 p. Kiadói egészvászon-kötések.;

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Petrovics Milán: A szláv ó-tövű hímneműek nominativusa, tekintettel a hímnemű declinatiók fejlődéstörténetére. Újvidék, 1907, Ivkovics György-ny., 31 p. Bekötött papírborítókkal. Átkötött egészvászon-kötés, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
23741.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Eucken, Rudolf:  Geistige Strömungen der Gegenwart. Der Grundbegriffe der Gegenwart. [Lipcse] Leipzig, 1909. Verlag von Veit & Comp. (Druck von Friedrich Richter GmbH). XII + 410 + [2] p. Rudolf Eucken (1846-1926) Nobel-díjas német filozófus, az idealista filozófia képviselője a századfordulón. "Geistige Strömungen der Gegenwart" (Kortárs szellemi áramlatok. A jelenkor alapfogalmai) címmel először 1908-ban megjelent kötetében a jelen világállapot főbb problémáit vizsgálja. Ismeretelméleti bevezetője után a morál és vallás, a kultúra és a felgyorsuló technika emberre gyakorolt hatását vizsgálja. Morális vizsgálódásaiban nem zárkózik el társadalmi kérdések boncolásától sem, így bemutatja idealista filozófiájának viszonyát a szociáldemokrácia jelentette kihíváshoz. Példányunk a mű negyedik, javított kiadásából való. Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félmaroquin kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
23742.

Eucken, Rudolf: Geistige Strömungen der Gegenwart. Der Grundbegriffe der Gegenwart.
[Lipcse] Leipzig, 1909. Verlag von Veit & Comp. (Druck von Friedrich Richter GmbH). XII + 410 + [2] p.
Rudolf Eucken (1846-1926) Nobel-díjas német filozófus, az idealista filozófia képviselője a századfordulón. "Geistige Strömungen der Gegenwart" (Kortárs szellemi áramlatok. A jelenkor alapfogalmai) címmel először 1908-ban megjelent kötetében a jelen világállapot főbb problémáit vizsgálja. Ismeretelméleti bevezetője után a morál és vallás, a kultúra és a felgyorsuló technika emberre gyakorolt hatását vizsgálja. Morális vizsgálódásaiban nem zárkózik el társadalmi kérdések boncolásától sem, így bemutatja idealista filozófiájának viszonyát a szociáldemokrácia jelentette kihíváshoz. Példányunk a mű negyedik, javított kiadásából való.
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félmaroquin kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]:  Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László. Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p. Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével. Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.
23743.

Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]: Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László.
Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p.
Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével.
Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Gunda Béla: Néprajzi gyűjtőúton. Debrecen, 1956, Alföldi Magvető, 171 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1150 példányban.;
23744.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Vegyes Osiris Könyvtár tétel, 5 kötet: Neumer Katalin: Nyelv, gondolkodás, relativizmus.; Adolf Grünbaum: A pszichoanalízis alapjai.; Mannheim Károly: Tudásszociológiai tanulmányok. Mawdsley, Evan - Munck, Thomas: Számítógép a történettudományban. Kalauz kezdőknek.; Konsztantyin Vaginov: Harpagoniáda. Három kisregény. Bp.,1994-2002,Osiris. Kiadói papírkötés. + Jacques Maritain: A garonne-i paraszt. Egy öreg laikus töprengése napjaink kérdésein. Ford.: Turgonyi Zoltán. Bp., 1999, Szent István Társulat - Kairosz. Kiadói papírkötés.
23745.

Vegyes Osiris Könyvtár tétel, 5 kötet:
Neumer Katalin: Nyelv, gondolkodás, relativizmus.;
Adolf Grünbaum: A pszichoanalízis alapjai.;
Mannheim Károly: Tudásszociológiai tanulmányok.
Mawdsley, Evan - Munck, Thomas: Számítógép a történettudományban. Kalauz kezdőknek.;
Konsztantyin Vaginov: Harpagoniáda. Három kisregény.
Bp.,1994-2002,Osiris. Kiadói papírkötés.
+ Jacques Maritain: A garonne-i paraszt. Egy öreg laikus töprengése napjaink kérdésein. Ford.: Turgonyi Zoltán. Bp., 1999, Szent István Társulat - Kairosz. Kiadói papírkötés.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events