Available for bidding
23743.
Books: Social sciences
2 400 HUF
6,50 EUR, 7,50 USD
2 400 HUF
Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]:
Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László.
Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p.
Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével.
Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |