Tétel

Available for bidding

Bid:

2 400 2 800 3 200

2 400 HUF
6,50 EUR, 7,50 USD

Minimum bid:

2 400 HUF

Description:

Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]: Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László.
Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p.
Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével.
Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.

Share:

Photo of the item taken by : ufk

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF