Tétel

Available for bidding

Bid:

1 800 2 000 2 400

1 800 HUF
4,88 EUR, 5,63 USD

Minimum bid:

1 800 HUF

Description:

Büchner, [Ludwig] Lajos: Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László.
Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p.
Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról.
Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.

Share:

Photo of the item taken by : ufk

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF