Available for bidding
23750.
Books: Social sciences
1 800 HUF
4,88 EUR, 5,63 USD
1 800 HUF
Büchner, [Ludwig] Lajos:
Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László.
Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p.
Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról.
Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |