Books: Other rarities Number of items: 503
3468820
24657
522
Palotai Erzsi: Igen. A szerző, Palotai Erzsi (1907-1988) által Dr. Ludvigh Károly főorvos részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1971, Szépirodalmi. 1. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3472061
24658
522
Csaplár Vilmos: Egy látkép története. DEDIKÁLT! Bp.,1986,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3473042
24659
522
Krúdy Gyula: Boldogult úrfikoromban. Bp., 1930, Athenauem. Első kiadás! Kiadói félbőr kötés, kopottas állapotban. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3473155
24660
522
Mécs László: Élőket nézek! Versek. ALÁÍRT ex librisszel (Bajor Ágost). Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3473832
24661
522
JAG Almanach (1948-2008). Készült a budapesti József Attila Gimnázium 60 éves jubileuma alkalmából. H.n., é.n. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3492965
24662
522
Rejtő Jenő (P. Howard) 2 műve: Piszkos Fred közbelép Fülig Jimmy őszinte sajnálatára.; A boszorkánymester. Bp., 1966-1970, Albatrosz. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3504429
24663
522
Petőfi Sándor: Magyar Szabadság. Petőfi Sándor válogatott költeményei. Vál., szerk, és az előszót írta: Barabás Tibor. Bp.,[1948.], Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézet, 80 p. "EMERGÉ és Palma Kaucsuk Rt." Üzemi Bizottsága pecséttel az ajándékozási résznél. A pecsét mellett "Tervünnepély 948 VII. 31." Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, szakadt, kissé hiányos borítóval, foltos lapokkal. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3504586
24664
522
Szigeti Jenő: Palackposta Márai Sándortól. Miskolc, 2001, Bíbor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3506783
24665
522
M. Kiss Csaba - Kásás Tamás: Kása. Bp., 2012, Ulpius, papírkötés, jó állapotban. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3282002
24666
522
Koczogh András: András estéje. Bp., 1941, Exodus. Kiadói papírkötés, jó állapotban. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
3310774
24667
522
Richard Nelson Bolles: Karrieriránytű - Álláskeresők és pályamódosítók kézikönyve. Bp., 2013, HVG. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
3313637
24668
522
Gayer, Kurt - Krämer, Heinz - Kempter, Georg F.: Die Villa Reitzenstein und ihre Herren. Die Geschichte des Baden-Württembergischen Regierungssitzes. (Dedikált.) Stuttgart, (1988). DRW-Verlag (Karl Weinbrenner & Söhne, Leinfelden). 288 p. Egyetlen kiadás. A magánkastélyként szolgáló Reitzenstein-villa 1910-1913 között épült, neobarokk stílusban. A fényűző parkkal kiegészített stuttgarti épületegyüttest 1922-ben megvásárolta a Baden-Württembergi Állam, azóta a tartományi miniszterelnök hivatalos rezidenciájaként szolgál, időnként kormányüléseket is tartanak benne. Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal kísért kötetünk a magán célokra épült, később hivatali célokra használt épületnek és lakóinak történetét beszéli el, a korai időszakot tekintve magánéleti, a miniszterelnöki korszakban magától értetődően politikai hangsúlyokkal. Kötetünkben elhelyezve a baden-württembergi miniszterelnök hivatalos, nyomtatott üdvözlőkártyája, középen dombornyomott államcímerrel, valamint dedikációval: "Für Horváth István." A dedikáció szerzője feltehetően az egyik szerző. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
Auction 517:
From 13 to 22 JanuaryEnd of bidding: 19:00 22 January
Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February
Events
further page navigation Auction house