Number of items: 503

Günter Reichert - Dieter Weirich - Werner Wolf (herausg.): Alfred Dregger: Streiter für Deutschland. (Dedikált.) (Berlin, 1991). Ullstein Verlag (Druck: Jos. C. Huber KG, Diessen). 298 + [46] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Herrn Botschafter Horváth mit besten Wünschen für Ungarn: Alfred Dregger. 31. 12. 90." Visszaemlékezésekből, tisztelgő nyilatkozatokból összeálló pályakép Alfred Dregger (1920-2002) német politikusról, a CDU frakcióvezetőjéről, a CDU jobbszárnyának meghatározó tagjáról. Alfed Dregger második világháborús leszerelése után jogot tanult, majd Hessenben kezdett politizálni a CDU színeiben. Fulda város polgármestere, majd Hessen tartomány parlamentjének meghatározó tagja volt (1969-1982), sőt a tartomány miniszterelnöki pozíciójáig emelkedett. 1982-1991 között a Bundestag CDU-frakciójának vezetője volt. Meggyőződéses konzervatívként a szociáldemokrácia kemény kritikusa volt, elhíresült nyilatkozata (Szabadságot szocializmus helyett!) hozzájárult pártja tartományi győzelmeihez. Pályaképkötetünk végén bőséges fotó- és karikatúraválogatás. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
24669.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Mischnick, Wolfgang (herausg.): Verantwortung für die Freiheit, 40 Jahre F. D. P. Mit einem Vorwort von Otto Graf Lambsdorf. (Dedikált.) Stuttgart, (1989). Deutsche Verlags-Anstalt (Druck: May &amp; Co., Darmstadt). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mit allen guten Wünschen für István Horváth. 11. 12. 89." Az 1948-ban alapított német szabad demokrata párt, az FDP történetét és politikai krédóját elemző tanulmánykötet. A hagyományosan idősebb felső középosztálybeli és középosztálybeli választókat képviselő, a szabadpiaci elveket a kis méretű állam jóléti intézkedéseivel ötvöző liberális párt 10% körüli eredményeket ért el története során. A párt döntően a nyugati tartományokban, Baden-Württembergben, Rajna-Pfalzban, Hessenben, Schleswig-Holsteinben erős, bürokrácia- és adócsökkentő elvei fenntartása mellett szabad vegyértékként egyaránt koalícióképes volt a kereszténydemokratákkal és a szociáldemokratákkal, a békebeli Németország két hagyományos politikai erejével -- mindent összevéve piacpárti, jobbközép, konzervatív liberális pártnak mondható (melynek nincs magyar megfelelője). A párt középen álló pozíciójáról árulkodik a tény, hogy tanulmánykötetünk szerzői között éppúgy megtaláljuk Hans-Johann Vogel politikust, az SPD erős emberét, mint Helmut Kohl CDU-vezetőt és szövetségi kancellárt. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
24670.

Mischnick, Wolfgang (herausg.): Verantwortung für die Freiheit, 40 Jahre F. D. P. Mit einem Vorwort von Otto Graf Lambsdorf. (Dedikált.) Stuttgart, (1989). Deutsche Verlags-Anstalt (Druck: May & Co., Darmstadt). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mit allen guten Wünschen für István Horváth. 11. 12. 89." Az 1948-ban alapított német szabad demokrata párt, az FDP történetét és politikai krédóját elemző tanulmánykötet. A hagyományosan idősebb felső középosztálybeli és középosztálybeli választókat képviselő, a szabadpiaci elveket a kis méretű állam jóléti intézkedéseivel ötvöző liberális párt 10% körüli eredményeket ért el története során. A párt döntően a nyugati tartományokban, Baden-Württembergben, Rajna-Pfalzban, Hessenben, Schleswig-Holsteinben erős, bürokrácia- és adócsökkentő elvei fenntartása mellett szabad vegyértékként egyaránt koalícióképes volt a kereszténydemokratákkal és a szociáldemokratákkal, a békebeli Németország két hagyományos politikai erejével -- mindent összevéve piacpárti, jobbközép, konzervatív liberális pártnak mondható (melynek nincs magyar megfelelője). A párt középen álló pozíciójáról árulkodik a tény, hogy tanulmánykötetünk szerzői között éppúgy megtaláljuk Hans-Johann Vogel politikust, az SPD erős emberét, mint Helmut Kohl CDU-vezetőt és szövetségi kancellárt. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
24671.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
24672.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Babits Mihály: Írás és olvasás. Tanulmányok. Bp.,[1943.], Athenaeum, 4+389+3 p. 2. kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
24673.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Csehov: Vajna bácsi. Jelenetek a falusi életből négy falvonásban. Ford.: Jób Dániel. Bp., 1920, Athenaeum, 103 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan példány!b
24674.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Rabindranath Tagore: Hindosztáni virágok. (A ,,Gitanjali" és a ,,Kertész" legszebb dalai). A költő angolnyelvű prózafordításából a verses külalak visszaállításával ford.: Zoltán Vilmos. Bp., [1922], Légrády, 1 (címkép) t.+ 88 p. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, korabeli tulajdonosi bejegyzéssel.
24675.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
24676.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Elcsin, (Afandijev):  Az ezüstfurgon. [A fordító által dedikált.] [Budapest], (1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 232 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "András Katinak nagyon sok szeretettel: Vándor Anna. Eger, 1981. június". Elcsin Afandijev (1943-2025) azeri író, politikus, a szovjet éra után 1993-tól évtizedekig Azerbajdzsán miniszterelnök-helyettese. Kötetünkben közölt kisregényei és elbeszélései döntően Bakuban, az azeri SZSZK fővárosában játszódnak. (Modern könyvtár. 425. kötet.) Prov.: András Katalin (1927-2023) pedagógus, népművelő, tankönyvíró, a budapesti Radnóti Miklós Gimnázium oktatója. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
24677.

Elcsin, (Afandijev): Az ezüstfurgon. [A fordító által dedikált.]
[Budapest], (1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 232 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "András Katinak nagyon sok szeretettel: Vándor Anna. Eger, 1981. június".
Elcsin Afandijev (1943-2025) azeri író, politikus, a szovjet éra után 1993-tól évtizedekig Azerbajdzsán miniszterelnök-helyettese. Kötetünkben közölt kisregényei és elbeszélései döntően Bakuban, az azeri SZSZK fővárosában játszódnak.
(Modern könyvtár. 425. kötet.)
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Anar, (Rjazev):  Fehér kikötő. Regény. [A fordító által dedikált.] [Budapest], (1972). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 136 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "András Katinak őszinte hálával a volt tanítvány: Vándor Anna. Eger, 1973. III. 10." Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező, "Fehér kikötő" című novelláskötete eredeti nyelven 1970-ben látott napvilágot. (Modern könyvtár. 231. kötet.) Prov.: András Katalin (1927-2023) pedagógus, népművelő, tankönyvíró, a budapesti Radnóti Miklós Gimnázium oktatója. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
24678.

Anar, (Rjazev): Fehér kikötő. Regény. [A fordító által dedikált.]
[Budapest], (1972). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 136 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "András Katinak őszinte hálával a volt tanítvány: Vándor Anna. Eger, 1973. III. 10."
Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező, "Fehér kikötő" című novelláskötete eredeti nyelven 1970-ben látott napvilágot.
(Modern könyvtár. 231. kötet.)

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
24679.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
vitéz Esztergomy Ferenc - Gaál László - Nagy Pál (szerk.): Latin olvasó- és gyakorlókönyv. (3 kötet.) Bp., 1937-1938, Athenaeum. Kiadói papírkötés, változó állapotban, részben sérült, kijáró lapokkal.
24680.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events