https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 515

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Adolf Reile: Die neue Perspektive des Architekten. Stuttgart,(1923.) Julius Hoffmann, 8 p.+XXXVI t. Német nyelven. 2. kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne az eredeti, de sérült papírborítóval. Málik József (1895?1963) építészmérnök, törvényszéki hites szakértő névbejegyzésével. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval.
1
23397.

Adolf Reile: Die neue Perspektive des Architekten. Stuttgart,(1923.) Julius Hoffmann, 8 p.+XXXVI t. Német nyelven. 2. kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne az eredeti, de sérült papírborítóval. Málik József (1895?1963) építészmérnök, törvényszéki hites szakértő névbejegyzésével. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
500 HUF
1,36
EUR
,
1,56
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
500 HUF
500 600 700
Lyka Károly: Magyar művészet 1800-1850. Bp., 1942, Singer és Wolfner, 640+(4) p. Oldalszámozáson belül fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
1
23398.

Lyka Károly: Magyar művészet 1800-1850. Bp., 1942, Singer és Wolfner, 640+(4) p. Oldalszámozáson belül fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600
Várnay Alfonz orvos festő művészete. Vál. és szerk.: Várnay Alfonz. Bp., 2004, EFO. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
1
23399.

Várnay Alfonz orvos festő művészete. Vál. és szerk.: Várnay Alfonz. Bp., 2004, EFO. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600
J. Hillier: Japanese Colour Prints. London, 1991, Phaidon. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
1
23400.

J. Hillier: Japanese Colour Prints. London, 1991, Phaidon. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600
Haulisch Lenke: A szentendrei festészet. Kialakulása, története és stílusa 1945-ig. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
1
23401.

Haulisch Lenke: A szentendrei festészet. Kialakulása, története és stílusa 1945-ig. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600
Sophie Monneret: Renoir. Ford.: Vallató Péter. Bp., 2005, Aquila. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
1
23402.

Sophie Monneret: Renoir. Ford.: Vallató Péter. Bp., 2005, Aquila. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600
Janos Ber. Malereicolage - Zeichnung 24. April - 2 Juni 1990. Hannover, 1990, Galerie Marika Marghescu. Német nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
23403.

Janos Ber. Malereicolage - Zeichnung 24. April - 2 Juni 1990. Hannover, 1990, Galerie Marika Marghescu. Német nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
700 HUF
1,90
EUR
,
2,19
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
700 HUF
700 800 900
Deim Pál festőművész kiállítása. Szerk.: Herczeg Ibolya. Bp., 1974, Műcsarnok, 10 sztl. lev. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón a műanyag borítás sérült, pár lap alsó szélén kis sérüléssel.
1
23404.

Deim Pál festőművész kiállítása. Szerk.: Herczeg Ibolya. Bp., 1974, Műcsarnok, 10 sztl. lev. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón a műanyag borítás sérült, pár lap alsó szélén kis sérüléssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
700 HUF
1,90
EUR
,
2,19
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
700 HUF
700 800 900
1984 Sváby. Szerk.: Egri Mária. Bp., 1984, Ernst Múzeum, 24 p. Kiadói papírkötés.
1
23405.

1984 Sváby. Szerk.: Egri Mária. Bp., 1984, Ernst Múzeum, 24 p. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
700 HUF
1,90
EUR
,
2,19
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
700 HUF
700 800 900
Das Ideenbuch vom Wohnen. Hét woonideeen boek. Ideas for living. Le livre de séjour. Stadtlohn, én., Hülsta. Angol, francia, és holland nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
23406.

Das Ideenbuch vom Wohnen. Hét woonideeen boek. Ideas for living. Le livre de séjour. Stadtlohn, én., Hülsta. Angol, francia, és holland nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
600 HUF
1,63
EUR
,
1,88
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
600 HUF
600 700 800
(Körtvélyessy Béla):  A cselfalvai ágost[ai] hit[vallású] evang[élikus] templomnak, mint Sáros megyei egyedüli román kori műemléknek rövid leírása. Eperjesen, 1908. Kosch Árpád könyvnyomtató intézete. 9 + [1] p. Egyetlen kiadás. Körtvélyessy Béla, a cselfalvai evangélikus egyházközség gondnokának hazafias stílusban írt történeti építészeti dolgozata, mely a vármegye egyetlen román stílusban épült templomépülete teljes körű renoválásának ügyében íródott. A munka végén emlékezetesen hazafias retorika: "Mert ezen hazai ősrégi, műtörténeti emlék stílszerű teljes megújítását, illetve restaurálását és további fenntartását a hazafiúi kegyelet és hála, de az ezzel teljesen rokon vallásos érzület is sugallja, hogy ezen istentiszteletre szolgáló templom, mint történet nevezetességű műemlék -- a szocziális, nemzetiségi és egyéb más fajta izgatók által szított elégületlenséggel, s haza- és nemzet-ellenes irányzattal; a szabadgondolkodók részéről vallott osztály, vallás és haza iránti gyűlöletet terjesztő nemzetközi eszmeáramlattal; nemkülönben a minden társadalmi rend felforgatására irányuló nemzetközi tévtanokkal, mint a jelen modern kor mind megannyi kóros kinövéseivel szemben -- valamint eddig, úgy a jövőben is az Isten imádásának szent hajléka s a haza- és felebaráti szeretetnek és vallásos türelemnek hirdetője, s erős bástyája legyen mindörökké!" Fűzve, keretdíszes, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban, középen halvány hajtásnyommal. Jó példány.
1
23407.

(Körtvélyessy Béla): A cselfalvai ágost[ai] hit[vallású] evang[élikus] templomnak, mint Sáros megyei egyedüli román kori műemléknek rövid leírása. Eperjesen, 1908. Kosch Árpád könyvnyomtató intézete. 9 + [1] p. Egyetlen kiadás. Körtvélyessy Béla, a cselfalvai evangélikus egyházközség gondnokának hazafias stílusban írt történeti építészeti dolgozata, mely a vármegye egyetlen román stílusban épült templomépülete teljes körű renoválásának ügyében íródott. A munka végén emlékezetesen hazafias retorika: "Mert ezen hazai ősrégi, műtörténeti emlék stílszerű teljes megújítását, illetve restaurálását és további fenntartását a hazafiúi kegyelet és hála, de az ezzel teljesen rokon vallásos érzület is sugallja, hogy ezen istentiszteletre szolgáló templom, mint történet nevezetességű műemlék -- a szocziális, nemzetiségi és egyéb más fajta izgatók által szított elégületlenséggel, s haza- és nemzet-ellenes irányzattal; a szabadgondolkodók részéről vallott osztály, vallás és haza iránti gyűlöletet terjesztő nemzetközi eszmeáramlattal; nemkülönben a minden társadalmi rend felforgatására irányuló nemzetközi tévtanokkal, mint a jelen modern kor mind megannyi kóros kinövéseivel szemben -- valamint eddig, úgy a jövőben is az Isten imádásának szent hajléka s a haza- és felebaráti szeretetnek és vallásos türelemnek hirdetője, s erős bástyája legyen mindörökké!" Fűzve, keretdíszes, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban, középen halvány hajtásnyommal. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600
"Júniusi hetek". Magyar mesterművek kiállítása 1936. június 6-30-a között. [Budapest], 1936. Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület. 1 t. (címkép) + [20] p. + 16 t. Egyetlen kiadás. A XIX. és XX. századi magyar festőművészek műveiből nyílt festészeti tárlatot Petrovics Elek művészettörténész rendezte, kötetünk előszavát is ő írta. Az első borítófedélen régi tulajdonosi bejegyzés, a hátsón ismeretlen kéztől való rajzvázlat. Zsinórral fűzött, színes, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
1
23408.

"Júniusi hetek". Magyar mesterművek kiállítása 1936. június 6-30-a között.
[Budapest], 1936. Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület. 1 t. (címkép) + [20] p. + 16 t. Egyetlen kiadás.
A XIX. és XX. századi magyar festőművészek műveiből nyílt festészeti tárlatot Petrovics Elek művészettörténész rendezte, kötetünk előszavát is ő írta.
Az első borítófedélen régi tulajdonosi bejegyzés, a hátsón ismeretlen kéztől való rajzvázlat.
Zsinórral fűzött, színes, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
400 HUF
1,08
EUR
,
1,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 517:
From 13 to 22 January


End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment