Mai Magyar Múzsa 1930. Szerk.: Vajthó László. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 175 p. Szövegközi illusztrációkkal, Horváth Jenő, Pérely Imre és Gehl Zoltán rajzaival. Benne 3 db korabeli prospektussal is. Kiadói aranyozott, dombornyomott félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Französische Malerei von Delacroix bis Picasso. Wolfsburg, 1961, Stadthalle. Német, francia és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé szakadt, a hátsó borító felső sarkán gyűrődéssel.
Moderne Malerei. Mit 48 Farbtafeln. Herrsching - Ammersee,1975, Pawlak Verlag, 23+1 p. +48 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte Cézanne, Van Gogh,Toulouse-Lautrec, Edvard Munch, Matisse, Chagall, Oskar Kokoschka, Picasso, Klee, Kandinsky, Miro, Dalí, Mondrian és más művészek munkáival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Pigler Andor: Bogdány Jakab (1660-1724). Bp., 1941, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, 31+(1) p.+ LVIII (fekete-fehér képek) t. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, kissé foltos gerinccel, néhány kissé koszos lappal, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
Tildy Zoltán: Természetfényképezés. A korszerű negatív-pozitív eljárásról szóló részt írta: Dobrányi Géza. Bp.,1964,Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval
Bernard Denvir: Impressinismus. Meisterwerke der Malerei, Band 2. Künzelsau, 1992, Sirius. 219 p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítón kopásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal.
Rainer Fetting: Manscapes. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Daniel J. Schreiber. Tübingen-Köln, 2010, Kunsthalle Tübingen - Walther König, 111 p. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.