https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 515

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Hanneke de Man: Museum Boymans -van Beuningen Rotterdam. Museen der Welt. München - Rotterdam, 1994., C. H. Beck - Scala Books, 128 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
23361.

Hanneke de Man: Museum Boymans -van Beuningen Rotterdam. Museen der Welt. München - Rotterdam, 1994., C. H. Beck - Scala Books, 128 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Tápay-Szabó László:  Reformtörekvések az amerikai városkormányzásban. Budapest, (1940). Budapest székesfőváros házinyomdája. 35 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Tápay-Szabó László (1874-1941) újságíró, író, művelődéstörténész. 1923-tól az Egyesült Államokban élt, a Columbia Egyetem magyar tanszékén tanított. 1930-ban tért haza és Szegeden tanított, illetve közíróként, művelődéstörténészként publikált. Társadalompolitikai kérdéseket boncoló tanulmánykötete az amerikai városok önkormányzatiságát, szegényügyét, közlekedésügyét, önszervező, vállalkozó hajlamát vizsgálja. Az olvasmányos, anekdotikus stílusban megírt esszékötet példaanyaga az Egyesült Államok számos vidékéről való: New York-i és kaliforniai, új-angliai, középnyugati és déli példák egyaránt szerepelnek a munkában. (Különlenyomat a Városi Szemle XXVI. évfolyamából.) Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
1
23362.

Tápay-Szabó László: Reformtörekvések az amerikai városkormányzásban.
Budapest, (1940). Budapest székesfőváros házinyomdája. 35 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Tápay-Szabó László (1874-1941) újságíró, író, művelődéstörténész. 1923-tól az Egyesült Államokban élt, a Columbia Egyetem magyar tanszékén tanított. 1930-ban tért haza és Szegeden tanított, illetve közíróként, művelődéstörténészként publikált. Társadalompolitikai kérdéseket boncoló tanulmánykötete az amerikai városok önkormányzatiságát, szegényügyét, közlekedésügyét, önszervező, vállalkozó hajlamát vizsgálja. Az olvasmányos, anekdotikus stílusban megírt esszékötet példaanyaga az Egyesült Államok számos vidékéről való: New York-i és kaliforniai, új-angliai, középnyugati és déli példák egyaránt szerepelnek a munkában.
(Különlenyomat a Városi Szemle XXVI. évfolyamából.)
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Nemes László festőművész. Ljubljana, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
1
23363.

Nemes László festőművész. Ljubljana, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Mészáros Géza: Vidéki bolygó. DEDIKÁLT! Bp., 1999. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
1
23364.

Mészáros Géza: Vidéki bolygó. DEDIKÁLT! Bp., 1999. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Jean Guichard-Meili: Matisse. London, 1967, Thames and Hudson. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
1
23365.

Jean Guichard-Meili: Matisse. London, 1967, Thames and Hudson. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Patay László. 1932-2002. Szerk.: Siklósi Attila. Ráckeve-Bp., 2002, Ráckeve Város - Szaktudás Kiadó Ház Rt. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
1
23366.

Patay László. 1932-2002. Szerk.: Siklósi Attila. Ráckeve-Bp., 2002, Ráckeve Város - Szaktudás Kiadó Ház Rt. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Tóth Attila: Bánvölgyi László szobrász-, restaurátorművész. A művész, Bánvölgyi László (1962- ) által dedikált példány. Szeged, 2008, Múzeumi Tudományért Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
1
23367.

Tóth Attila: Bánvölgyi László szobrász-, restaurátorművész. A művész, Bánvölgyi László (1962- ) által dedikált példány. Szeged, 2008, Múzeumi Tudományért Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Sonkoly Károly: A klasszicista Pécs építőmestere. Piatsek József (1781-1854). Pécsi regélő 1. Pécs, 2003, Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés.
1
23368.

Sonkoly Károly: A klasszicista Pécs építőmestere. Piatsek József (1781-1854). Pécsi regélő 1. Pécs, 2003, Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
2001 V. Vadnai Galéria kiállítási katalógusa. Benne Fehér László, Cseke Szilárd, Gál András, Erdélyi Gábor, Hencze Tamás. Szerk.: Vadnai Ágnes, Péterfy Melinda. Bp., 2001., Vadnai Galéria. A művészek munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
23369.

2001 V. Vadnai Galéria kiállítási katalógusa. Benne Fehér László, Cseke Szilárd, Gál András, Erdélyi Gábor, Hencze Tamás. Szerk.: Vadnai Ágnes, Péterfy Melinda. Bp., 2001., Vadnai Galéria. A művészek munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
2 db Kerényi Jenő (1908-1975) katalógus: Kerényi Jenő (1908-1975.) Szerk.: Csák Ferenc. Balla Demeter, Gink Károly, Zima György fotóival és a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált.. Bp.-Sopron, 2006, Körmendi Galéria. 15+1 p.Kiadói papírkötés. + Hann Ferenc (szerk.): Kerényi Múzeum (Kerényi Jenő). H.n., 1978, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
23370.

2 db Kerényi Jenő (1908-1975) katalógus: Kerényi Jenő (1908-1975.) Szerk.: Csák Ferenc. Balla Demeter, Gink Károly, Zima György fotóival és a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált.. Bp.-Sopron, 2006, Körmendi Galéria. 15+1 p.Kiadói papírkötés. + Hann Ferenc (szerk.): Kerényi Múzeum (Kerényi Jenő). H.n., 1978, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Lóska Lajos: Badacsonyi Sándor. H.n., 1987, Nógrád megyei Múzeumok Igazgatósága. Megjelent 500 példányban. Fekete-fehér képekkel, Badacsonyi Sándor munkáival illusztrált katalógus. Kiadói papírkötésben.
1
23371.

Lóska Lajos: Badacsonyi Sándor. H.n., 1987, Nógrád megyei Múzeumok Igazgatósága. Megjelent 500 példányban. Fekete-fehér képekkel, Badacsonyi Sándor munkáival illusztrált katalógus. Kiadói papírkötésben.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Zárva. Érd, 2021, Érdi Galéria. Színes képekkel, többek közt Aknay János, Eőry Emil, Manfred Karsch képeivel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
1
23372.

Zárva. Érd, 2021, Érdi Galéria. Színes képekkel, többek közt Aknay János, Eőry Emil, Manfred Karsch képeivel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 517:
From 13 to 22 January


End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment