Bernhard Maaz: Im Tempel der Kunst. Die Künstlermythen der Deutschen. (Kiállítási katalógus.) München-Berlin, 2008, Deutscher Kunstverlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Josef Scharl. Die dreissiger Jahre - The Thirties. Frankfurt am Main, 2005, Jörg Schumacher. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói papírkötés
Pierre Cabanne: Die Kunst im 20. Jahrhundert. Paris, (1985), Somogy. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Max Sauerlandt: Deutsche Plastik des Mittelatlers. Die Blauen Bücher. Königstein im Taunus - Leipzig,én., Karl Robert Langewiesche. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Heribert Hutter: Konfrontationen. Mit 281 Abbildungen. Unter Mitarbeit von Irmgard Hutter. Herrsching,1981.,Manfred Pawlek. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Pierre Courthion: Malerei des Impressionismus. Köln,1976,DuMont. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, kissé dohos.
Siegfried Wichmann: Realismus und impressionismus in Deutschland. Stuttgart,1964., Schuler. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
1999-2004 Art. Das Kunstmagazin 20. és 25 éves jubileumi számai (1999. nov., Nr. 11.; 2004. nov., Nr 11.) Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötések.