David Irving: Schlacht im Eirsmeer. Der Untergang des Geleitzugs PQ17. Hamburg, 1980, Albrecht Knaus. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gondolkodó Magyarok sorozat kolligátuma: Zrínyi Miklós: Az török áfium ellen való orvosság.; Apáczai Csere János: Az iskolák fölöttébb szükséges voltáról...; Kölcsey Ferenc: Parainesis Kölcsey Kálmánhoz.; Széchenyi István: A Magyar Akadémia körül.; Deák Ferenc - Kossuth Lajos: Párbeszéd a kiegyezésről.; Vajda János: Egy honvéd naplójából.; Eötvös József: A zsidók emancipációja.; Babits Mihály: A magyar jellemről.; Bartók Béla: A népzenéről.; Bp.,1981,Magvető. Bekötött papírborítókkal. Átkötött félvászon-kötés.
Katherine Verdery: National Ideology Under Socialism. Identity and Cultural Politics in Ceausescu's Romania. Berkeley,1991, University of California Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Elekes Dezső: A mai Magyarország. A második világháború és a párizsi békeszerződés következményei. Szerk.: - -. Bp., [1946.], Hungária Lloyd, 314 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerinc kissé deformált, a felső részén kis sérülés, a borítón műanyag védőborítóban, ceruzás bejelölésekkel.
Oxfordi füzetek a világkérdésekről 2 száma (29., 47.): Williamson, J. A.: A brit birodalom születése és kifejlődése.; Graham Spry: Kanada.; Oxford, 1940-1941, Oxfordi Egyetemi Nyomda, 37 p.; 43 p. Kiadói papírkötések.