Books: History

Number of items: 428

Farkas Emőd - Nemes Mihály: Magyarország Nagyasszonyai. III. kötet. Szabadságharcok mártírnői. Bp., [1911], Wodianer F. és Fiai, 2 sztl. lev.+ 218 p.+ 4 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel, szecessziós könyvdíszekkel. Kiadói dombornyomott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel
19812.

2 000 HUF

Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Dr. Lamotte Károly bevezetőjével. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. 2 db térkép-melléklettel: Magyarország 1941 július havában - Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 41,5x29 cm; Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest Székesfőváros területén, 56x29 cm. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A térkép-mellékletek hibátlan állapotban megvannak! + A százéves Pesti Magyar Kereskedelmi Bank emlék-kiállításának tárgymutatója. Bp., 1941, Posner-ny., 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban. + A könyvhöz mellékelt kísérőlevél, egyben kiállítási meghívó, 15x8,5 cm
19813.

2 000 HUF

Machiavelli, Niccolo: A fejedelem. Ford.: Lányi Margit. Klasszikus írások. Bp., 1944, Phönix, 112 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült, foltos borítóval, helyenként lapszéli sérülésekkel, foltokkal, kijáró előzéklappal.
19814.

2 000 HUF

David Irving: Das Reich hört mit. Görings "Forschungsamt": Der geheimste Nachrichtendienst des Dritten Reiches. [A Birodalom hallgatózik. Göring "Kutatóhivatala": A Harmadik Birodalom legtitkosabb hírszerző szolgálata.] Kiel, 1989, ARNDT. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19815.

2 000 HUF

Hans J. Reichhardt: Kapp-Putsch und Generalstreik März 1920 in Berlin. [Kapp-puccs és általános sztrájk 1920 márciusában Berlinben.] "Tage der Troheit, Tage der Not." Ausstellungskataloge des Landesarechivs Berlin 10. Berlin, 1990, Nicolai. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban
19816.

2 000 HUF

Hartmann Lauterbacher: Erlebt und mitgestaltet. Kronzeuge einer Epoche 1923-1945. Zu neuen Ufern nach Kriegsende. Preussisch Oldendorf,1984,K. W. Schütz KG. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban
19817.

2 000 HUF

Thomas M. Forster: The East German Army. The Second Power in the Warsaw Pact. London,1980,Allen & Unwin. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
19818.

2 000 HUF

Arturo Molinero: Unternehmen "Silberstaub." Deutsch-amerikanischer Platinkrieg im Dschungel Kolumbiens. Leoni am Starnberger See,1984., Druffel. Német nyelven. Egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19819.

2 000 HUF

Manfred Müller: Den Weg zur Freiheit bahnen! Um Sozialismus und Sozialpolitik: NS-Arbeiteragitator W. Börger. Vorwort: Prof. Dr. Hans-Joachim Arndt. Nachwort: Paul Kleinewefers. Essen,1991., Heitz & Höffkes. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
19820.

2 000 HUF

Dezsényi Béla: Magyarország és Svájc. Bp., 1946, Teleki Pál Tudományos Intézet. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
19821.

2 000 HUF

Mészáros Ernő: A város peremétől az akadémiáig. Veszprém, 2003. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19822.

2 000 HUF

U. S. A. From War to Peace. Háborútól a békéig. (Kiállítási katalógus.) Bp., 1946, Magyar Nemzeti Múzeum, 159+[1] p. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, hiányzó gerinccel, kissé sérült, foltos borítóval, a fűzéstől elváló lapokkal.
19823.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF