Books: History

Number of items: 428

Szemák István: Képek Róma őskorából. Bp., 1895, Nagy Sándor-ny., 2 sztl. lev.+ 73+(1) p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19884.

1 400 HUF

Oskar Jäger: Geschichte der neuesten Zeit vom Wiener kongreß bis zur Gegenwart. Zweiter Band 1848-1863. Berlin, 1901, Oswald Seehagen, 1 t. + 583+5 p. + 30 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány ceruzás aláhúzással.
19885.

1 400 HUF

Oskar Jäger: Geschichte der neuesten Zeit vom Wiener kongreß bis zur Gegenwart. Dritter Band 1863-1900. Stuttgart - Leipzig, én.-1899, Deutsche Verlags-Anstalt, 1 t. + 666+6+77 p. + 30 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány ceruzás aláhúzással.
19886.

1 400 HUF

Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp., [1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+(3) p.+ 16 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, az elülső szennylapon szakadással.
19887.

1 400 HUF

Walter Pater: Görög tanulmányok. Ford.: Kőszegi László. Bp., 1914, MTA,(Hornyánszky Viktor-ny.), 4+324+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel, "Magyar Mérnök- és Építész-Egylet Könyvtára" bélyegzéssel.
19888.

1 400 HUF

Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád királyok alatt I-II. kötet Reprint! Bp., 1985. Kiadói műbőr kötés, szép állapotban.
19889.

1 400 HUF

Dedikált - Bucsay Mihály, Dr: Szemian Mihály tanulmányútja 1770-74-ben, Budapest, Balás. 1942. A Középdunai Protestantizmus Könyvtára, 3. kötet, Szemian Mihály tanulmányútja 1770-74-ben Halléban, Jénában és más hét német egyetemen, úti emlékkönyve alapján, kiadói papír kötésben, 52 p.,
19890.

1 400 HUF

Gergely Ernő: A magyarországi bányásztársadalom története 1867-ig. Bp., 1986, Műszaki. Kiadói papírkötés, papír védőborítóban
19891.

1 400 HUF

19892.

800 HUF

19893.

800 HUF

Bozóki András - Sükösd Miklós (szerk.): Magyar anarchizmus. A magyarországi anarchizmus történeti dokumentumaiból. Bp., 1998, Balassi. Kiadói papírkötés.
19894.

1 000 HUF

Tarr László: A kocsi története. Bp., 1978, Corvina, 279+1 p. 2., bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19895.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF