Books: History

Number of items: 428

Vegyes könyvtétel, 2 köt:  Ranke, [Leopold von] Lipót: A római pápák az utolsó négy században. I. kötet. Ford.: Lehr Albert. Bp., 1886, MTA, (Athenaeum-ny.), 2+VIII+439 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.;  Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. Első kötet. Bp., 1899. Magyar Tudományos Akadémia, (Hornyánsky Viktor-ny.), XVI+1-544, 593-667+1 p. Első kiadás.  Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, sérült kötéssel, kijáró (529-544) és hiányzó (545-592) lapokkal.;
19860.

Vegyes könyvtétel, 2 köt:
Ranke, [Leopold von] Lipót: A római pápák az utolsó négy században. I. kötet. Ford.: Lehr Albert. Bp., 1886, MTA, (Athenaeum-ny.), 2+VIII+439 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.;

Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. Első kötet. Bp., 1899. Magyar Tudományos Akadémia, (Hornyánsky Viktor-ny.), XVI+1-544, 593-667+1 p.
Első kiadás.
Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, sérült kötéssel, kijáró (529-544) és hiányzó (545-592) lapokkal.;

1 600 HUF

Takáts Sándor: Régi magyar asszonyok. Bp. 1914. Élet. 341+3 p. A bekötés és címlap rajzát Zádor István készítette. Kiadói egészvászon-kötés.
19861.

1 600 HUF

Anonymus: Gesta Hungarorum. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Ford., és jegyzetekkel ellátta: Pais Dezső. A bevezetőt írta, a jegyzeteket kiegészítette és a térképet tervezte: Györffy György. Bp., 1977, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás, fordítással. Kartonált papírkötésben, foltos, szakadt kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
19862.

1 200 HUF

Zolcer János: Gorbacsov titkai. Az ember, aki megváltoztatta a világot. Bp., 2020, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19863.

1 200 HUF

K. Szíjj Ferenc: Túl a Kárpátokon avagy ötvenhatról másképpen. (Egy résztvevő visszaemlékezései és gondolatai.) 2013m, Paczolay Gyula. Kiadói papírkötés.
19864.

1 200 HUF

Krausz Tamás: Megélt rendszerváltás. Publicisztikai írások 1989-1994. Bp., 1994, Cégér, 319 p. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
19865.

1 200 HUF

Gyarmati György: A Páneurópai Piknik és a határáttörés húsz év távlatából. Sopron - Bp., 2010, Sopron Megyei Város Önkormányzata - L'Harmattan. Kiadói papírkötés.
19866.

1 200 HUF

Marx, K.: Louis Bonaparte Brumaire tizennyolcadikája. Moszkva, 1947, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19867.

1 600 HUF

Kautsky Károly: Marx gazdasági tanai. Népszerű ismertetés és magyarázat. Bp., 1906, Népszava. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19868.

1 600 HUF

Mátyás királlyal kapcsolatos 3 db tanulmány, különlenyomat, dráma (dedikált)
19869.

1 600 HUF

Apserján György: Élő történelem. Történelemi montázs 1944-1962. Bp., 1984., Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
19870.

1 200 HUF

Fadgyas Ferenc: A délczeg őrvezető. DEDIKÁLT! hn., 1985, Szerzői. Kiadói papírkötés.
19871.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF