Esze Tamás: II. Rákóczi Ferenc tiszántúli hadjárata Közoktatásügyi Kiadóvállalat, 1951. 92p. Kiadói papírborítóval + Szabad Föld téli estél: Vezérfonal Esze Tamás c. előadáshoz. 12p.
Wolfgang Fleischer: Unternehmen Barbarossa 1941. Wölfersheim-Berstadt, 1998, Podzun-Pallas. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Mehring, Franz: Marx Károly élete. Ford.: Rab Pál. Bp., 1925, Népszava ("Világosság"-ny.), 573+(3) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, pici kopással, előzéklap beszakadva de jó példány
2 db a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól megemlékező különnyomat: Dr. Török József: Pólya József emléke. Bp., 1876, MTA (Athenaeum-ny.), 11 p. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzővel. + Károlyi Árpád: Emlékbeszéd Arneth Alfréd külső tag felett. A Magyar Tudományos Akadémia elhúnyt tagjai fölött tartott emlékbeszédek IX. köt. 6. sz. Bp., 1902, MTA (Athenaeum-ny.), 18 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, részben felvágatlan.
Lukinich Imre: A History of Hungary in Biographical Sketches. Bp.-London, 1937, George Vajna & Co. - Simpkin Marshall Ltd., 224 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel.
4 db Szent Istvánnal kapcsolatos könyv és katalógus: Györffy György: István király és műve. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, javított kiadói papír védőborítóban. + Király László (szerk.): István király emlékezete. Bibliotheca Historica. Bp., 1987, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + István király intelmei. Az előszót és a jegyzeteket írta: Szigethy Gábor. Gondolkodó Magyarok. Bp., 1982, Magvető. Kiadói papírkötés. + Kralovánszky Alán (szerk.): István király emlékkiállítás. Székesfehérvár, 1970, István Király Múzeum. Kiadói tűzött papírkötés.