Meisner, Heinrich Otto: Újkori oklevél- és irattan. (Kézirat.) Bp., 1954, Levéltárak Országos Központja, 110 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval, helyenként kisebb lapszéli sérülésekkel.
Gudenus János József - Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Mozaik. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Gubcsi, Lajos: Four Days That Shook Hungary (Budapest 5-9 October 1989). A split between Hungarian Communists and Socialists? (Dedikált.) (Budapest, 1989 [helyesen 1990]). Szerző [ny. n.] 249 + [1] p. + 5 t. (4 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Horváth Istvánnal, a bonni hadvezérnek a magyar ügyek képviseletében -- abban a biztos tudatban, hogy eredményeidet nem lehet már ledönteni. Barátsággal: Gubcsi Lajos." Gubcsi Lajos (sz. 1948) közgazdász, újságíró, szerkesztő áttekintése az 1989. október eleji budapesti politikai eseményekről, az állampárt utolsó kongresszusáról, melynek során az állampárt nevet változtatott, régi vonalas kemény vonala pedig kiszorult a hatalomból. A kötet interjúkból, hírügynökségi jelentésekből, újságcikkekből, nyilatkozatokból áll össze. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Fűzve, a szerző színes grafikáival illusztrált kiadói papírborítóban. Jó példány.
(Anonymus) P. Magister: P. Magister quondam Bele Regis Hungariae notarius Gesta Hungarorum. Partes selectae. Edidit Ladislaus Juhász. Budapest, 1932. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda (Prometheus-nyomda, Szeged). 1 t. (kihajtható címkép) + 31 + [1] p. Anonymus "Gesta Hungarorum" című regényes honfoglalás-krónikájának, szemelvényes, latin nyelvű kiadása. Az első fedőborítón számozás. (Fontes Latini ad historiam Hungaricam spectantes. Fasciculus III.) Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.