Number of items: 433

Ladányi Mihály. Bp., 1990, Téka. Hasonmás kötet. Megjelent 1000 számozott példányban. Számozott (457.) példány. Kiadói papírkötés, kiadói kissé foltos papírborítóval, máskülönben jó állapotban.
20869.

2 000 HUF

Dorosmai János: Akinek nem inge, ne vegye magára. 111 mese. Sajtó alá rendezte és az utószót írta: Benedek Marcell. Sopron, 1942, Szerzői, 175+1 p. Benne prospektussal. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
20870.

2 000 HUF

20871.

2 000 HUF

Illés Béla: A vígszinházi csata. Bp., 1950. Révai. Hegedűs Géza írónak DEDIKÁLT példány. Pótolt apírborítóval
20872.

2 000 HUF

Petőfi költeményei. Bp., 1923, Budapest Székesfőváros. Kiadói dúsan ezüstözött egészvászon-kötés.
20873.

2 800 HUF

20874.

2 200 HUF
5,96
6,88

Kosztolányi Dezső: Tinta. Gyoma, 1916, Kner Izidor, 213+(3) p. Első kiadás. A borító és a könyvdíszek Geiger Richárd munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, belül jó állapotban. Az elülső szennylapon, ill. az előzéklapon Bíró János, ill. Dessewffy (?) névbejegyzéssel/aláírással.
20875.

2 800 HUF

Csurka István: A tisztesség rendszerváltása a fővárosban. Otthonunkért, Budapestért. Csurka István programja. (Dedikált.) (Budapest, 2002). (Magyar Igazság és Élet Pártja) [ny. n.] 23 + [1] p. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel Csurka István. 2003. Könyvhét". Oldalszámozáson belül néhány szövegközti felvétellel illusztrált önkormányzati választási program. 2002-ben Csurka István pártja színeiben indult a főpolgármesteri posztért; a választáson negyedik helyen zárt, 24 341 szavazattal, pártja pedig a fővárosi közgyűlésben öt mandátumot szerzett. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20876.

2 400 HUF

Gellért Oszkár:  Testvérbánat csillaga. Régi és uj versek 1900-1922. Gyoma, 1922. Kner Izidor (ny.) 160 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Jaschik Álmos hét könyvdíszével, vízjeles papíron. A címlevél verzóján kiadói könyvjegy: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője, Kner Izidor emlékére a magyar munkásság számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája, Gyoma. Kner Imre, Kner Endre, 1936''. Az első fedőborító verzóján apró javítás, a levelek alján apró, halvány foltosság. Lévay-Haiman 1.325. Fűzve, első borítóján Jaschik Álmos könyvdíszével illusztrált borítóban, részben felvágatlan, körülvágatlan példány.
20877.

2 400 HUF

Csepeli Szabó Béla: Életszomj. Csillagporos út egy vajúdó világban. Csepeli Szabó Béla versei és elbeszélései. I-II. kötet. (Dedikált.) Budapest, 1999. Művészetbarátok Egyesülete (Biró Family Nyomda). 456 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak barátsággal, szeretettel nyolcvanadik születésnapomon, Csepeli Szabó Béla. Bp. (Csepel)''. A kötetben elhelyezve a költő 80. születésnapjára rendezett ünnepségre szóló egyleveles meghívó nyomtatvány. Egységes, illusztrált kiadói papírkötésben.
20878.

1 800 HUF

20879.

1 800 HUF

Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán. Versimák. - Krónikásének 1956-2006. (Dedikált.) Budapest, 2007. Széphalom Könyvműhely (Nagy és Társa Nyomda és Kiadó Kft.) 114 + [2] p. Negyedik, bővített kiadás. Dedikált: ,,Király Lajosnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2008. febr. 16." Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20880.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF