Tolnai Világlexikona 1-7. köt. Bp., 1912-1916., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Egy kötet hiánnyal. Kiadói szecessziós aranyozott félbőr-kötés, fémplakettekkel díszített elülső táblákkal, kisebb hibákkal, a borítón kis foltok, kopásnyomokkal, apró sérülések, de ezektől eltekintve jó állapotban.
Bodnár Zsigmond 7 kötete: Eszményeink.; Szellemi haladásunk törvénye.; Eötvös és Kemény.; A Csokonai vita.; Erkölcsi kérdések.; Az erkölcsi világ.; Kolligátum. Bp., 1892-1905, Eggenberger / Singer és Wolfner. Átkötött félvászon- / félbőr-kötésben, vegyes állapotban.
Magyar legendárium. Ford.: Tormay Cecil. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp., (1931), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 134+2 p. 32 szövegközi fametszetű képpel, könyvdísszel illusztrálva. Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, kopott borítóval, hátsó tábla élén sérüléssel.
Virág Benedek poétai munkái. Harmadik, teljeseb kiadás Toldy Ferencz által. Pest, 1863., Heckenast Gusztáv, XVI+239 p. Átkötött egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval. + Virág Benedek Magyar századai. V. köt. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. Pest, 1862., Heckenast Gusztáv, 193 p. Átkötött egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval.
Tersánszky Józsi Jenő: Kísérletek, ifjuság. Elbeszélések. Budapesten, 1918. Nyugat (Pallas Rt. ny.) 158 + [2] p. Első kiadás. A szerző negyedik kötete, egyben második novelláskötete. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Tezla 3683. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Kozma György: Katonaláda. Csajághi Szőke Pál rajzaival. (Dedikált.) Szolnok, 1927. Varga József mű- és könvynyomdája. 96 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Bella húgomnak szeretettel: Gyuri. Szolnok, 1931. II. 2". Katonatörténetek és katona-anekdoták az 1913. évi klagenfurti kiképzéstől az első világháború, kaszárnyabeli életéből. A vérbő, harsány humorral megírt történetek feltűnően kerülik a harctéri eseményeket. Oldalszámozáson belül Szőke Pál szövegközti karikatúráival. Fűzve, Szőke Pál színes rajzával illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban, a fedőborítókon apró, halvány foltosság.
[Arouet, François-Marie] Voltaire: Kandidusz, vagy Minden jól van ezen a világon. Fordította és bevezetéssel ellátta: Győri Péter. Budapest, 1907. Népszava Könyvkereskedés [ny. n.] 135 + [1] p. A Győri Péter-féle fordítás egyetlen kiadása. Voltaire leghíresebb szatírája 1759-ben látott napvilágot. Az első magyar fordítás a fordító feltüntetése nélkül ,,Kándid vagy A' leg-jobbik világ" címmel 1793-ban jelent meg Bécsben. A tekintélyellenes mű magyarországi nyomására jóval később, csak 1907-ben került sor, ám ebben az évben egyszerre két új fordításban is megjelent a mű. Egyfelől a konzervatívnak számító, Gyulai Pál által szerkesztett Olcsó Könyvtár sorozatban, Langler Ignác fordításában, illetve a Népszava kiadásában. Példányunk ez utóbbi kiadásból származik. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen feliratcímkével. Jó példány.