Number of items: 433

Tolnai Világlexikona 1-7. köt. Bp., 1912-1916., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Egy kötet hiánnyal. Kiadói szecessziós aranyozott félbőr-kötés, fémplakettekkel díszített elülső táblákkal, kisebb hibákkal, a borítón kis foltok, kopásnyomokkal, apró sérülések, de ezektől eltekintve jó állapotban.
20725.

5 000 HUF

20726.

5 000 HUF

Bodnár Zsigmond 7 kötete: Eszményeink.; Szellemi haladásunk törvénye.; Eötvös és Kemény.; A Csokonai vita.; Erkölcsi kérdések.; Az erkölcsi világ.; Kolligátum. Bp., 1892-1905, Eggenberger / Singer és Wolfner. Átkötött félvászon- / félbőr-kötésben, vegyes állapotban.
20727.

5 000 HUF

20728.

4 200 HUF
11,38
13,13

Magyar legendárium. Ford.: Tormay Cecil. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp., (1931), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 134+2 p. 32 szövegközi fametszetű képpel, könyvdísszel illusztrálva. Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, kopott borítóval, hátsó tábla élén sérüléssel.
20729.

4 000 HUF

20730.

900 HUF
2,44
2,81

Virág Benedek poétai munkái. Harmadik, teljeseb kiadás Toldy Ferencz által. Pest, 1863., Heckenast Gusztáv, XVI+239 p. Átkötött egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval. + Virág Benedek Magyar századai. V. köt. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. Pest, 1862., Heckenast Gusztáv, 193 p. Átkötött egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval.
20731.

4 000 HUF

20732.

4 000 HUF

20733.

4 000 HUF

20734.

4 800 HUF
13,01
15,00

Kozma György: Katonaláda. Csajághi Szőke Pál rajzaival. (Dedikált.) Szolnok, 1927. Varga József mű- és könvynyomdája. 96 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Bella húgomnak szeretettel: Gyuri. Szolnok, 1931. II. 2". Katonatörténetek és katona-anekdoták az 1913. évi klagenfurti kiképzéstől az első világháború, kaszárnyabeli életéből. A vérbő, harsány humorral megírt történetek feltűnően kerülik a harctéri eseményeket. Oldalszámozáson belül Szőke Pál szövegközti karikatúráival. Fűzve, Szőke Pál színes rajzával illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban, a fedőborítókon apró, halvány foltosság.
20735.

4 000 HUF

20736.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF