Number of items: 433

Whitman, Walt: Ének magamról. Amerikai eredetiből fordította és az előszót írta: Gáspár Endre. Falanx könyvtár 1. Wien, 1921. Bán-Verlag, 68+4 p. Első magyar nyelvű kiadás. Az avantgárd borító Bortnyik Sándor munkája. Kiadói papírkötés, sérült, levált borítóval, az elülső szennylap levált. Ritka!
20701.

5 000 HUF
14

Molnár Ferenc művei 1, 3-20. köt. Bp.,(1928.),Franklin. A 2. kötet hiányzik. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott gerinccel és borítókkal, egy-két gerincen apró sérüléssel, egy szennylap szakadt, egy szennylap hiányzik.
20702.

10 000 HUF

20703.

6 000 HUF

20704.

4 000 HUF

20705.

10 000 HUF

20706.

8 000 HUF

Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I-II. köt (egy kötetben). Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+(5) p.; 368 p. Második kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötésben, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, belső kötéstáblán Haranghy Jenőék könyve ex libris.
20707.

8 000 HUF

Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,én., Méhner Vilmos,(Budapesti Hírlap-ny.), 1 t. +807 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, 29x23 cm.
20708.

8 000 HUF

Kolligátum Jókai Mór 3 kötetéből: Jókai Mór: A büntárs. Nepean sziget. Az átkozott ház. - Házasságok desperátióból. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, 115+(1) p. Második kiadás. [Önálló kötetként első kiadás.] + Koronát szerelemért. A Hargita. (Székely népmonda.) A kalmár és családja. Pest, 1860, Heckenast, 127+(1) p. Második kiadás. + A kétszarvu ember. Historiai beszély. - Az aegyptusi rózsa. Pest, 1858, Heckenast, 224 p. Második kiadás. [Az aegyptusi (később: egyiptusi) rózsa c. elbeszélésnek az első kiadása.] Félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, néhány kissé sérült, javított lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
20709.

8 000 HUF

Buber, Martin: Én és Te. Bp., 1999, Európa Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20710.

8 000 HUF

Petőfi Sándor: Petőfi költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére. A költő arcképével. Budapest, 1923. Budapesti Székesfőváros közönsége (ny.) 1 t. (címkép) + XI + [1] + 626 p. A jubileumi verseskötet Petőfi líráját és elbeszélő költészetét közli, a kötet előszavát Sipőcz Jenő, bevezetését Ferenczi Zoltán jegyzi. A kötet élén a leghangsúlyosabbnak ítélt rész: ,,Elbeszélő költemények 1844-1849" címmel, melyet Petőfi érett lírája követ ,,Kisebb költemények 1842-1849" név alatt, majd a zsengék következnek ,,Ifjúsági kísérletek 1838-1842" beosztás szerint, végül ,,A költő által kihagyott költemények 1842-1849" című rész zárja a kötetet. A népszerű kötet jegyzetapparátust nem tartalmaz. Dúsan ezüstözött, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, kiadói tokban.
20711.

6 000 HUF

20712.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF