Whitman, Walt: Ének magamról. Amerikai eredetiből fordította és az előszót írta: Gáspár Endre. Falanx könyvtár 1. Wien, 1921. Bán-Verlag, 68+4 p. Első magyar nyelvű kiadás. Az avantgárd borító Bortnyik Sándor munkája. Kiadói papírkötés, sérült, levált borítóval, az elülső szennylap levált. Ritka!
Molnár Ferenc művei 1, 3-20. köt. Bp.,(1928.),Franklin. A 2. kötet hiányzik. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott gerinccel és borítókkal, egy-két gerincen apró sérüléssel, egy szennylap szakadt, egy szennylap hiányzik.
Gróf Széchenyi István hírlapi czikkei. I. köt. (1828-1843). A Magyar T. Akadémia megbízásából összeáll., bev. s jegyzetekkel ellátta: Zichy Antal. Gróf Széchenyi István összes munkái VII. Bp., 1893, MTA, LXIV+564 p. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé kopott, fakó gerinccel, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I-II. köt (egy kötetben). Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+(5) p.; 368 p. Második kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötésben, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, belső kötéstáblán Haranghy Jenőék könyve ex libris.
Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,én., Méhner Vilmos,(Budapesti Hírlap-ny.), 1 t. +807 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, 29x23 cm.
Kolligátum Jókai Mór 3 kötetéből: Jókai Mór: A büntárs. Nepean sziget. Az átkozott ház. - Házasságok desperátióból. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, 115+(1) p. Második kiadás. [Önálló kötetként első kiadás.] + Koronát szerelemért. A Hargita. (Székely népmonda.) A kalmár és családja. Pest, 1860, Heckenast, 127+(1) p. Második kiadás. + A kétszarvu ember. Historiai beszély. - Az aegyptusi rózsa. Pest, 1858, Heckenast, 224 p. Második kiadás. [Az aegyptusi (később: egyiptusi) rózsa c. elbeszélésnek az első kiadása.] Félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, néhány kissé sérült, javított lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Petőfi Sándor: Petőfi költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére. A költő arcképével. Budapest, 1923. Budapesti Székesfőváros közönsége (ny.) 1 t. (címkép) + XI + [1] + 626 p. A jubileumi verseskötet Petőfi líráját és elbeszélő költészetét közli, a kötet előszavát Sipőcz Jenő, bevezetését Ferenczi Zoltán jegyzi. A kötet élén a leghangsúlyosabbnak ítélt rész: ,,Elbeszélő költemények 1844-1849" címmel, melyet Petőfi érett lírája követ ,,Kisebb költemények 1842-1849" név alatt, majd a zsengék következnek ,,Ifjúsági kísérletek 1838-1842" beosztás szerint, végül ,,A költő által kihagyott költemények 1842-1849" című rész zárja a kötetet. A népszerű kötet jegyzetapparátust nem tartalmaz. Dúsan ezüstözött, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, kiadói tokban.