Könyvek könyve. 87 magyar író, tudós, művész, közéleti ember és kiadása vallomása kedves olvasmányairól. Szerk. és a bevezetést írt hozzá: Kőhalmi Béla. Bp.,[1918],Lantos,(Bíró Miklós-ny.), 248 p. Hozzákötve: Az uj könyvek könyve. 173 író, művész, tudós vallomása olvasmányairól. Összegyűjtötte és bevezetéssel ellátta: Kőhalmi Béla. Bp., 1937, Gergely R.,(Löbl D. és Fia-ny.), 398 p. Bennünk neves, ismert írók olvasmányaival, köztük pl.: Márai Sándor, Gárdonyi Géza, Ady Endre, Babits Mihály, Karinthy Frigyes és mások. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
[Pulszky Romola] Nijinsky, Romola: Nijinsky. By Romola Nijinsky, his Wife. With 16 Illustrations. (Dedikált.) Hamburg, (1935). The Albatross Verlag (Printing and Binding by Oscar Brandstetter, Leipzig). 372 + [12] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag a balettművész fellépéseiről). Első kiadás. Dedikált: ,,To P. F. and the memory of May 20th [19]36 with all my affection. R[omola]". Vaclav Fomics Nizsinszkij (1888-1950) lengyel származású orosz balettművésznek, a XX. századi balett megújítójának élettörténete felesége tollából. Pulszky Romola művész családba született, apja Pulszky Károly művészettörténész, anyja Márkus Emília színésznő. A Cári Balett budapesti fellépésén találkozott először a karrierje csúcsán álló Nizsinszkijjel, akibe azonnal beleszeretett; rövid időn belül összeházasodtak. A cári balett vezetője, a balettművészt híressé tevő Szergej Gyagilev ezt követően Nizsinszkijt kitette társulatából, innentől a táncművész saját társulatával járta a világot. Az 1920-as évek elején Nizsinszkij elméje elborult; a Budapesten élő házaspár a világ jeles pszichiátereit kereste fel, lényegében eredménytelenül. Pulszky Romola férje karrierjének teljességét tekinti át, a miatta vállalt konfliktusokra és a nemzetközi balett-élet számos részletére kitérve. A világsikerű kötet 1935-ben magyarul is megjelent a Nyugat kiadó gondozásában, Lengyel Lydia fordításában. (The Albatross Modern Continental Library. Volume 262.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű, enyhén hiányos kiadói borítóban. Jó példány.
Fessler, Ignaz Aurelius. :Fessler's Rückblicke auf die letzten sechs Jahre seiner Logenthätigkeit. Hrsg. von Friedrich Mossdorf. I. kötet. Dresden. 1804. Meinhold., 386 p. Korabeli aranyozott vászonkötésben a borítón gróf Szirmay István aranyozott tulajdonosi névbejegyzésével. Kis kopással Szabadkőműves munka
Szinainé László Zsuzsa: A Magyar Könyvgyűjtők új kézikönyve I-II (1969-1988) A magyarországi antikvár árverések teljes anyaga, Bp 1990, OSZK 1850p. Két kötetben, Sérült kiadói vászonkötésben
Kisfaludi Kisfaludy Sándor minden munkái. Kiadta: Toldy Ferenc. I.- V. kötetek. . A költő képével. Pest, 1847, Heckenast Gusztáv. az I-III. kötetek korabeli, dúsan aranyozott egészvászon kötésben,
A művelt és udvarias ember. A társas viselkedés szabályai a magyar nyelvű életvezetési és illemtankönyvekben (1798-1935). Szerk. és a bevezetést írta: Fábri Anna. Bp., 2001, Mágus. Kiadói papírkötés.
Szép Ernő: A világ. Versek. Bécs, 1921., Szerzői, (Johann N. Vernay-ny.). 63+ 1 p. Első kiadás. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Lengyel József: Ézsau mondja... [Elbeszélések és színművek.] (Dedikált.) Budapest, 1969. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda [Gyoma]). 215 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szilviának, Attilának szeretettel Lengyel József. 69. XII. 2." Illusztrált kiadói vászonkötésben, színes, Kass János rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.