Number of items: 433

20737.

4 000 HUF

Gergely Ágnes: Árnyékváros. DEDIKÁLT! Bp., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20738.

4 000 HUF

20739.

4 000 HUF

20740.

3 800 HUF
10,30
11,88

20741.

4 400 HUF
11,92
13,75

,,Uránia" Magyar Tudományos Egyesület. Népszerű tudományos felolvasások. Molnár Viktor közreműködésével szerkesztik Klupathy Jenő és legifj. Szász Károly. 1-20. szám.[Egybekötve.]  Budapest, 1904-1906. Hornyánszky Viktor ny. Az előadások terjedelme 24 és 55 oldal között változik.  Az Uránia Magyar Tudományos Egyesület a századforduló népszerű ismeretterjesztő szervezete, mely egyfelől folyóirat-kiadással foglalkozott, másrészt hazafias szellemiségű ismeretterjesztő előadásokat szervezett. Az előadásokat - mint az gyűjteményünkből is kiderül - a legkülönbözőbb témákban tartották, a felolvasások során illusztráció gyanánt 30-50 képet vetítettek ki. A multimédiás előadás-sorozat egyben üzleti vállalkozás volt: az előadásszövegeket, a vetítő lámpát és a vetítendő képeket illő ár mellett bármely művelődésre vágyó közönség kikölcsönözhette.  A gyűjteményünkben szereplő előadások:  1. [Gyulai Ágost?]: Madách életéből. 45 képpel.  2. Gyulai Ágost: Katona József élete. 44 képpel.  3. Gyulai Ágost: Zrinyi, a költő. 30 képpel.  4. Simonyi Jenő: Az Al-Duna. 44 képpel.  5. Mahler Ede: Babilon és a Biblia. 33 képpel.  6. Gyulai Ágost: Képek Vörösmarty életéből. 56 képpel.  7. Simonyi Jenő: A Magas-Tátra és környéke. 52 képpel.  8. idősb Perényi József: A gyümölcs műveléséről és értékesítéséről. 66 képpel.  9. Balázs Béla: Az Alpesekben és a Rajna völgyén. 70 képpel.  10. Müller Oszkár: Délnémet nagyvárosok. 62 képpel.  11. Halácsy Endre: Középeurópai nagyvárosok. 59 képpel.  12. Gerő Ödön: Budapest. 58 képpel.  13. Gyulai Ágost: Képek Shakespeare életéből. 50 képpel.  14. Fürst Károly: A fogak ápolása és gyógyítása. 32 képpel.  15. Farkas Kálmán: Az állattenyésztés. 51 képpel.  16. Farkas Kálmán: Háziállataink egészségéről. 39 képpel.  17. Putnoky Miklós: Pompeji és a római élet. 46 képpel.  18. Orosz Endre: Az ősember élete. 46 képpel.  19. Juba Adolf: A tüdővész. 59 képpel.  20. Stein Fülöp: Az alkohol. 39 képpel.  Az utolsó előadás szövegében - a téma súlyossága miatt és az elrettentés kedvéért - a szövegen belül is elhelyezték a kísérő illusztrációkat. Példányunk első előadásának címoldala hiányzik, törzsszövege hiánytalan. Az első nyomtatott oldalon, illetve a 2. előadás 5. oldalán régi tulajdonosi bélyegzés, illetve bejegyzés. Néhány oldal enyhén foltos.  Poss.: Vályi János lakitelki okleveles közgazda és szőlőbirtokos.  Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen bordó címkén. Jó példány.
20742.

4 000 HUF

20743.

4 000 HUF

20744.

3 000 HUF

Tompa Mihály Összes költeményei. Rendezték barátai, Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly., Franklin 1870, díszes, egészvászon kötésben 672p.
20745.

4 000 HUF

Kotler, Steven: A lehetetlen művészete. Hogyan hozzunk ki magunkból csúcsteljesítményt? Bp., 2021, HVG Könyvek. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20746.

1 200 HUF

20747.

2 000 HUF

20748.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF