https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 433

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban.  A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT
1
20821.

Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban. A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.
1
20822.

Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Sinka István: Himnuszok Kelet kapujában. (DEDIKÁLT). Szeghalom, 1934, Szeghalmi Ref. Péter András Reálgimnázium (Békéscsaba, Tevan-ny.), 80+(2) p. Első kiadás. Sinka István első megjelent kötete. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül nagyrészt jó állapotban. A könyv 9. oldalán a szerző, Sinka István (1897-1969) Kossuth-díjas költő, író dedikációjával; a dedikáció címzettjének nevét eltávolították, a lap hiányos (a szöveget nem érinti).
1
20823.

Sinka István: Himnuszok Kelet kapujában. (DEDIKÁLT). Szeghalom, 1934, Szeghalmi Ref. Péter András Reálgimnázium (Békéscsaba, Tevan-ny.), 80+(2) p. Első kiadás. Sinka István első megjelent kötete. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül nagyrészt jó állapotban. A könyv 9. oldalán a szerző, Sinka István (1897-1969) Kossuth-díjas költő, író dedikációjával; a dedikáció címzettjének nevét eltávolították, a lap hiányos (a szöveget nem érinti).

 
Sold
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
25
 
Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.
1
20824.

Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
20825.

Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.
1
20826.

Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
[Kovacić] Kovacsics, Ivan Goran: Jama. Tömegsír. Fordította: Csuka Zoltán. (Budapest), 1946. Hungária Rt. (ny.) [28] p. Első magyar kiadás. Ivan Goran Kovacić (1913-1943) szerb költő verséhez Illyés Gyula írt előszót, a munkát Borsos Miklós egész oldalas rajzai díszítik. Kolofon: ,,A jugoszláv partizánoknak igaz barátsággal a Hungária-nyomda". Különlenyomat a ,,Forum" folyóirat 1946. októberi számából. (A Magyar-Jugoszláv Társaság könyvsorozata.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
1
20827.

[Kovacić] Kovacsics, Ivan Goran: Jama. Tömegsír. Fordította: Csuka Zoltán. (Budapest), 1946. Hungária Rt. (ny.) [28] p. Első magyar kiadás. Ivan Goran Kovacić (1913-1943) szerb költő verséhez Illyés Gyula írt előszót, a munkát Borsos Miklós egész oldalas rajzai díszítik. Kolofon: ,,A jugoszláv partizánoknak igaz barátsággal a Hungária-nyomda". Különlenyomat a ,,Forum" folyóirat 1946. októberi számából. (A Magyar-Jugoszláv Társaság könyvsorozata.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány, ritka.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
1
 
József Attila: Kiszombori versesfüzet. Makó, 1997. Hasonmás kiadás. Megjelent 1000 pld. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + József Attila: Az istenek halnak, az ember él. Tárgyi kritikai tanulmány Babits Mihály verseskötetéről. Bp., 1992, Balassi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + Szép Szó. József Attila emlékének. Bp., 1987, Szépirodalmi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
20828.

József Attila: Kiszombori versesfüzet. Makó, 1997. Hasonmás kiadás. Megjelent 1000 pld. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + József Attila: Az istenek halnak, az ember él. Tárgyi kritikai tanulmány Babits Mihály verseskötetéről. Bp., 1992, Balassi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + Szép Szó. József Attila emlékének. Bp., 1987, Szépirodalmi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
6 500 HUF
17,62
EUR
,
20,31
USD
Number of bids:
0
 
Juhász Gyula összegyűjtött versei. (Pécs), 1943, Szukits (Dunántúl-ny.), 399 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, belül túlnyomórészt jó állapotban.
1
20829.

Juhász Gyula összegyűjtött versei. (Pécs), 1943, Szukits (Dunántúl-ny.), 399 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, belül túlnyomórészt jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
 
Andrej Szinyavszkij: Séták Puskinnal. Fordította és a jegyzeteket írta Szőke Katalin. Szőke Katalin (1950-2018) irodalomtörténész által Han Anna (1943-2019) egyetemi tanárnak DEDIKÁLT! Bp., 1994, Európa, 234 p. Kiadói papírkötés, néhány lapon ceruzás jelöléssel.
1
20830.

Andrej Szinyavszkij: Séták Puskinnal. Fordította és a jegyzeteket írta Szőke Katalin. Szőke Katalin (1950-2018) irodalomtörténész által Han Anna (1943-2019) egyetemi tanárnak DEDIKÁLT! Bp., 1994, Európa, 234 p. Kiadói papírkötés, néhány lapon ceruzás jelöléssel.

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
5,96
EUR
,
6,88
USD
Number of bids:
0
 
Kisvárdai István (Andó István): Nem én írtam a verset. - A vers írt meg engem. hn., 2021, Szerzői kiadás. Benne a szerző gépelt verskéziratával, rajta autográf aláírásával. Kiadói kartonált papírkötés.
1
20831.

Kisvárdai István (Andó István): Nem én írtam a verset. - A vers írt meg engem. hn., 2021, Szerzői kiadás. Benne a szerző gépelt verskéziratával, rajta autográf aláírásával. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
 
Pilinszky János: Versfüzet. Hasonmás kiadás. Hafner Zoltán utószavával. Bp., 1997, Kortárs Kiadó. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
1
20832.

Pilinszky János: Versfüzet. Hasonmás kiadás. Hafner Zoltán utószavával. Bp., 1997, Kortárs Kiadó. Második kiadás. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 400 HUF
9,21
EUR
,
10,63
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment