Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban. A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT
Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.
Sinka István: Himnuszok Kelet kapujában. (DEDIKÁLT). Szeghalom, 1934, Szeghalmi Ref. Péter András Reálgimnázium (Békéscsaba, Tevan-ny.), 80+(2) p. Első kiadás. Sinka István első megjelent kötete. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül nagyrészt jó állapotban. A könyv 9. oldalán a szerző, Sinka István (1897-1969) Kossuth-díjas költő, író dedikációjával; a dedikáció címzettjének nevét eltávolították, a lap hiányos (a szöveget nem érinti).
Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.
Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.
[Kovacić] Kovacsics, Ivan Goran: Jama. Tömegsír. Fordította: Csuka Zoltán. (Budapest), 1946. Hungária Rt. (ny.) [28] p. Első magyar kiadás. Ivan Goran Kovacić (1913-1943) szerb költő verséhez Illyés Gyula írt előszót, a munkát Borsos Miklós egész oldalas rajzai díszítik. Kolofon: ,,A jugoszláv partizánoknak igaz barátsággal a Hungária-nyomda". Különlenyomat a ,,Forum" folyóirat 1946. októberi számából. (A Magyar-Jugoszláv Társaság könyvsorozata.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
József Attila: Kiszombori versesfüzet. Makó, 1997. Hasonmás kiadás. Megjelent 1000 pld. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + József Attila: Az istenek halnak, az ember él. Tárgyi kritikai tanulmány Babits Mihály verseskötetéről. Bp., 1992, Balassi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + Szép Szó. József Attila emlékének. Bp., 1987, Szépirodalmi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Juhász Gyula összegyűjtött versei. (Pécs), 1943, Szukits (Dunántúl-ny.), 399 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Andrej Szinyavszkij: Séták Puskinnal. Fordította és a jegyzeteket írta Szőke Katalin. Szőke Katalin (1950-2018) irodalomtörténész által Han Anna (1943-2019) egyetemi tanárnak DEDIKÁLT! Bp., 1994, Európa, 234 p. Kiadói papírkötés, néhány lapon ceruzás jelöléssel.
Kisvárdai István (Andó István): Nem én írtam a verset. - A vers írt meg engem. hn., 2021, Szerzői kiadás. Benne a szerző gépelt verskéziratával, rajta autográf aláírásával. Kiadói kartonált papírkötés.