Number of items: 433

20797.

2 400 HUF

20798.

3 000 HUF

20799.

3 000 HUF

20800.

3 600 HUF
9,76
11,25

Nagymihály Sándor: P. Zadravcz püspök, a szegedi Kapisztrán, I. kötet. Bp., Helikon. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél kis szakadás, kopottas állapotban.
20801.

5 000 HUF

20802.

4 800 HUF
13,01
15,00

20803.

4 000 HUF

20804.

2 200 HUF
5,96
6,88

20805.

2 200 HUF
5,96
6,88

20806.

2 400 HUF

Balázs Béla: Dialógus a dialógusról. (Budapest), [1913]. Athenaeum Irodalmi é Nyomdai Rt. 52 p. Egyetlen kiadás. Balázs Béla kísérleti, metafizikai színjátéka a Nyugat 1908-1911. évi számaiban jelent meg először nyomtatásban, némileg kaján kritikáját pedig a konzervatív esszéfolyóiratban, a Magyar Figyelőben olvashatni, ekképpen: ,,A fővárosi orfeumok néha, vasárnap délelőtt, rendelkezésére bocsátják színpadjukat törekvő moderneknek, akiknek ilyenformán alkalmuk nyílik arra, hogy >>in sich
20807.

3 000 HUF

Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Vörösmarty arczképével. Budapest, 1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (acélmetszetű címképen a költő mellképe) + 308 p. A XIX. század második felének vezető kritikusának és irodalomtörténészének, irodalmi véleményvezérének, az Arany János szűkebb baráti társaságába tartozó Gyulai Pálnak klasszikus Vörösmarty-életrajza először 1866-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az első nyomtatott oldalon, a címkép verzóján, a címoldalon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés, egy oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20808.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF