Nagymihály Sándor: P. Zadravcz püspök, a szegedi Kapisztrán, I. kötet. Bp., Helikon. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél kis szakadás, kopottas állapotban.
Dr. Beöthy Zsolt: Az irodalomtörténet elmélete. Méltóságos - - egyetemi tanár úr előadásai után jegyezte és kiadta Kéki Lajos. Bp., 1901-1902, ny.n., 403+(1) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, foltos lapokkal, az utolsó lap sérült, javított.
Balázs Béla: Dialógus a dialógusról. (Budapest), [1913]. Athenaeum Irodalmi é Nyomdai Rt. 52 p. Egyetlen kiadás. Balázs Béla kísérleti, metafizikai színjátéka a Nyugat 1908-1911. évi számaiban jelent meg először nyomtatásban, némileg kaján kritikáját pedig a konzervatív esszéfolyóiratban, a Magyar Figyelőben olvashatni, ekképpen: ,,A fővárosi orfeumok néha, vasárnap délelőtt, rendelkezésére bocsátják színpadjukat törekvő moderneknek, akiknek ilyenformán alkalmuk nyílik arra, hogy >>in sich
Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Vörösmarty arczképével. Budapest, 1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (acélmetszetű címképen a költő mellképe) + 308 p. A XIX. század második felének vezető kritikusának és irodalomtörténészének, irodalmi véleményvezérének, az Arany János szűkebb baráti társaságába tartozó Gyulai Pálnak klasszikus Vörösmarty-életrajza először 1866-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az első nyomtatott oldalon, a címkép verzóján, a címoldalon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés, egy oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.