Balázs Béla: A fekete korsó. Új játékok. [Egyfelvonásosok.] Gyoma, 1919. Kner Izidor (ny.) 95 + [5] p. Első kiadás. Tartalma: A fekete korsó. Árnyjáték egyiptomi szilhuetekre. - A királynő komornája. Opera egy felvonásban. - Napsugár és kígyó. Néma táncjáték. - A könnyű ember. Bolondos bábjáték eredeti városligeti módra. Lévay-Haiman 1.287. Tezla 438. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép példány. A színes borítón Kner Imre rajza, a kötés Kner Albert terve. 4668. [Aprónyomtatvány] Szvjatoszlav Richter (1915-1997) orosz zongoraművész saját kezű aláírása a Nemzeti Filharmónia 1991. június 9-i koncertjének plakát-fénymásolatán. Egyetlen lap, hajtogatva, mérete: 208x145 mm. A világhírű zongoraművész a Liszt Ferenc kamarazenekarral lépett fel a budapesti Zeneakadémián. A műsoron Bach-művek hangzottak el. Jó állapotú lap.
Lajos Parti Nagy. [Angol nyelvű szerzőismertető.] (Dedikált.) (Budapest, 2007. Hungarian Book Foundation Translation Fund [ny. n.] [8] p. Dedikált: ,,Németh Andornak: Parti Nagy Lajos. 2011. 06. 02". Parti Nagy Lajos rövid pályaképét és három regényének méltatását Németh Zoltán írta, a szöveget T. Wilkinson fordította angolra. Oldalszámozáson belül néhány színes illusztrációval, a belső borítókon a szerző idegen nyelvű kiadásainak adataival. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Vörösmarty összes költeményei I-II, IV-VI. köt. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. I. köt.: Lyrai költemények.; II. köt.: Epikai költemények.; IV-V. köt.: Drámai költemények. II-III. kötet.; VI. köt.: Vegyes maradványok. Bp.,én,Méhner Vilmos. Az I. kötetben Vörösmarty arcképével. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötések, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, az I. kötetben az címkép, a címlap és további 1 lap kijár, a VI. kötetben az elülső előzéklap szakadt.
Magyar könyvészet 1911-1920. Az 1911-1920. években megjelent magyarországi könyvek, különlenyomatok, zeneművek és térképek betűrendes jegyzéke. Sajtó alá rendezte Kozocsa Sándor. 2. kötet. Bp., 1942. A Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete - Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. VIII, 558 p. Kiadói papírkötésben
Révész Béla: Esztergomi lélek. A szerző, Révész Béla által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Rudnay Gyula 9 illusztrációjával. Bp.,(1934.), Dante. Kiadói papírkötés.
Fóthy János: Csillagok útja. A szerző, Fóthy János (1893-1979) író, újságíró, művészeti kritikus, költő, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1938),Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval.
Bodnár Zsigmond: A Csokonai vita. - A cseh-német egyezkedés alkalmából. - Mi a nemzeti érzés? - Mi a bölcsészet? - A házasság társadalmi védelme. - A nemi perverzitás. Budapest, 1904. Eggenberger - Hoffmann Alfréd (,,Pátria" Rt. ny.) 98 p. Egyetlen kiadás. Bodnár Zsigmond (1839-1907) irodalomtörténész tanulmányai a realizmus és az idealizmus mint kultúraalakító tényező hatásait vizsgálja az irodalomban, az etikában, sőt a dualizmus nemzetiségi viszonyaiban. Számos, meglepően baljós részlettel a konzervatív oldalról. Aranyozott, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.