Number of items: 433

Balázs Béla: A fekete korsó. Új játékok. [Egyfelvonásosok.] Gyoma, 1919. Kner Izidor (ny.) 95 + [5] p. Első kiadás. Tartalma: A fekete korsó. Árnyjáték egyiptomi szilhuetekre. - A királynő komornája. Opera egy felvonásban. - Napsugár és kígyó. Néma táncjáték. - A könnyű ember. Bolondos bábjáték eredeti városligeti módra. Lévay-Haiman 1.287. Tezla 438. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép példány. A színes borítón Kner Imre rajza, a kötés Kner Albert terve.  4668. [Aprónyomtatvány] Szvjatoszlav Richter (1915-1997) orosz zongoraművész saját kezű aláírása a Nemzeti Filharmónia 1991. június 9-i koncertjének plakát-fénymásolatán. Egyetlen lap, hajtogatva, mérete: 208x145 mm. A világhírű zongoraművész a Liszt Ferenc kamarazenekarral lépett fel a budapesti Zeneakadémián. A műsoron Bach-művek hangzottak el. Jó állapotú lap.
20785.

3 200 HUF
8,67
10,00

20786.

2 400 HUF

Ungvári Tamás: Ikarusz fiai. (Esszék.) (Dedikált.) Budapest, [1970]. Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 537 + [3] p. + 1 t. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Ungvári Tamás." A szerző fényképét Balla Demeter készítette. Aranyozott gerincű kiadói vászonkötésben, eredeti védőborítóban.
20787.

2 400 HUF

Jókai Anna: Jákob lajtorjája. Regény. Budapest, (1982). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 1 t. (címkép) + 481 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Vágvölgyi Máriának, szeretettel: Jókai Anna. 1982. Könyvhét". Prov.: Vágvölgyi Mária tördelő, orvosi folyóiratok munkatársa. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20788.

2 400 HUF

20789.

8 000 HUF

20790.

3 800 HUF
10,30
11,88

Lőrincze Lajos (szerk.): Édes anyanyelvünk. Bp., 1961., Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. DEDIKÁLT példány.
20791.

4 200 HUF
11,38
13,13

Birtalan Balázs: Sorskönyv nélkül. hn., 2017, Mangólia. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20792.

2 000 HUF

Macue Basó: Százhetven haiku. Ford.: Fodor Ákos. Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapotban
20793.

3 200 HUF
8,67
10,00

20794.

2 200 HUF
5,96
6,88

20795.

2 200 HUF
5,96
6,88

20796.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF