Iuliu Mut - Nicolae Ceausanu: Cartea ucenicului din anul I-III. (3 kötet). Oradea (Nagyvárad), [1938], szerzői kiadás (,,Mercur"-ny.) Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Román nyelven. Kiadói papírkötés, változó állapotban, kissé foltos, sérült borítókkal. / 3 volumes, with black-and-white illustrations, in Romanian language. Paperbinding, in varying condition, slightly worn, damaged covers.
- A Magyar Közalkalmazottak Almanachja. Előszó: Fejér Ottó. Bp.,1940., Magyar Közalkalmazottak Almanachja, 194+612(háromhasábos számozás)+613-614+47 p. (arcképcsarnok.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, . Kiadói tékában, nagyon szép állapotban
Remekírók Képes Könyvtára, 2 kötet: Reviczky Gyula összes költeményei. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Koroda Pál. + Kölcsey Ferencz válogatott munkái. Bevezetéssel ellátta: Jancsó Benedek. Bp., é.n. (cca 1900-1910), Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói gazdagon aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Leszik-kötés, nagyrészt jó állapotban, a borítókon némi kopással, néhány kissé foltos lappal.
Lovik Károly: A leányvári boszorkány. Regény. Bp., 1904, Singer és Wolfner. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Kotsányi László: Teleki-album. Szerkeszti és kiadja - -. Első évi folyam. Pest, 1862, Müller Emil, 2+124 p. Teleki László emlékére kiadott antológia. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos, a két címkép hiányzik, hiányzó lapokkal (67-78 p.)
Jósika Miklós: Az utolsó Bátori. II. és III. rész. Jósika MIklós' Regényei VII. és VIII. kötet. Pest, 1850., Heckenast Gusztáv, 4+316+1; 4+335+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, foltos lapokkal.
Balassa Bálint: Balassa Bálint és Rimai János istenes éneki. Szabó Géza tanulmányával. Bp., 1983, Helikon. Hasonmás kiadás. Kísérőtanulmánnyal. Kiadói dombornyomott aranyozott egészbőr-kötésben, kiadói kartontokban, tok foltos, de a könyvek nem