Claude Farrére: Akiket halálra ítéltek... Regény. Ford.: Benda Jenő. Bp., én., Légrády. Kiadói papírkötés, foltos, javított borítóval és kötéssel, a hátsó borító részben pótolt, megviselt állapotban.
T. S. Eliot: Elveszett költemények. Ford., szerk. a bevezetést és a jegyzeteket írta: Kappanyos András. Bp., 1997, Orpheusz. Kiadói papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
Bajza összegyűjtött munkái. Második, bővített kiadás Toldy Ferencz által. Második, bővített kiadás Toldy Ferencz által. Pest, 1863., Heckenast Gusztáv, 4+215 p. Átkötött egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval, a címlapon címkével, hiányzó elülső szennylappal. Jósika Miklós: Jő a tatár. III. köt. Pest, 1856., Heckenast Gusztáv, 2+192+1 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy lap hiánnyal (3/4 p.)
Hoós Ferenc: A Shakespeare-drámák szerzőségi kérdése. Érsekújvár, 1914, Winter Zsigmond Fia, 73 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, néhány lap sarkán szamárfülekkel.
Rákos Sándor: A tűz udvarában. Versek. (DEDIKÁLT). Bp., 1957, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Rákos Sándor (1921-1999) költő, műfordító, esszéíró által Hegedüs Géza (1912-1999) József Attila-díjas író, újságíró, költő részére DEDIKÁLT példány.
Molnár Ferencz: Pesti erkölcsök. Humoros rajzok. Magyar Könyvtár 544-545. Bp., [1909], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 125+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón néhány kis szakadással, egy-két minimálisan foltos lappal.
Székely Júlia: Elindultam szép hazámból. Bartók Béla élete. (DEDIKÁLT). Bp., 1971, Móra. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, a gerincen minimális sérüléssel. A szerző, Székely Júlia (1906-1986) író, zongoraművész által DEDIKÁLT példány.
Prohászka Ottokár: Kultúra és terror. Budapest, 1918, "Élet". Aranyozott gerincű egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány, címlapon Dr. Galambos Ferenc könyvtárából bélyegzéssel.