Gyergyói (Genzinger) Margit: Hamlet tanulmányok. Bp., 1944, szerzői kiadás ("Pátria"-ny.), 55+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval.
Thomas Mann: Wälsungvér testvérek. Ford.: Fenyő László. Renaissance Könyvek 5. (Bp., 1937), Renaissance, 93+(3) p. Első magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborító sérült, két részre vált, belül jó állapotban.
Vasadi Péter: Hó és madarak. (DEDIKÁLT). Bp., 1982, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé dohos. A szerző, Vasadi Péter (1926-2017) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által DEDIKÁLT példány.
Sós Endre: A nagyváros írói. Pesti Könyvtár. Bp., [1947], Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézet, 96 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés.
Nagy Méda: Nagy magyar írók regényes életrajzai. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 191+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Komáromi János: Reménytelen szerelem. Bp., 1928, Stádium, 236+(2) p. Első kiadás. A borító illusztrációja Haranghy Jenő munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Heltai Jenő: Lumpáciusz Vagabundusz vagy a három jómadár. Nestroy bohózatos mesejátéka (1833). Három felvonás (előjáték és kilenc kép). A mai színpadra átírta és versbe szedte - -. Bp., 1943, Szerzői, Athenaeum, 163 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, a borítón kis kopásnyomokkal.