H. P. Blavatsky: Gyakorlati okkultizmus. Ford.: Reicher László. Bp., [1994], Magyar Teozófiai Társulat. Kiadói papírkötés, kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
Ady Endre első verseskötete. Bp., 1920, Amicus (Hornyánszky Viktor-ny.), 110+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
Albrecht János: A német irodalom rövid vázlata. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 83. Pozsony-Bp., 1901., Stampfel Károly, 77+3 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és kötéssel, ceruzás bejegyzésekkel.
Kolozsvári Grandpierre Emil: A rosta. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, (1985). Magvető Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 416 + [4] p. Dedikált: ,,Cilikének, hű olvasómnak. K. Grandpierre Emil. 986 áprilisában". Az 1920-as évek második fele Erdélyében játszódó kortárs regény - a szerző első kötete - először 1931-ben jelent meg, az Erdélyi Szépmíves Céhnél. Prov.: Horváth Tiborné Cecília, a MÁV-kórház gyógytornásza. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.