Number of items: 324

Hatvany Lajos: Ady világa. 1-4. köt. Isten könyve I-II. köt. I. Találkozás istennel. II. Viadal istennel. Szerelem könyve II. köt.: Ady és Léda. Wien, [1922-1923], Pegasus. (Hamburger ny.). 52; 88; (81)-191+1 p. Korabeli félvászon kötésben, kis kopással
20821.

4 000 HUF

Louis Aragon: A kollázs. Ford.: Bajomi Lázár Endre. A szerző, Louis Aragon (1897-1982) íróBp.,[1969], Corvina, 96+1 p.+12 t. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
20822.

4 000 HUF

Török Sándor: Titokzatos utazások. Regény. (Kétszeresen dedikált.) (Budapest, 1947). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vikár Lászlónak hálás köszönettel a Szentföld elmondásáért. Török Sándor bácsi. Bp. 1963. XI. 10." A kötetben elhelyezett betétlapon kísérő dedikáció: ,,Bocsáss meg, de csak ilyen antikvár példányom van ebből a régi könyvből [...] Török Sándor". Az első előzéken az ajándékozást megelőző időszakból származó régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése kissé meglazult. Prov.: Vikár László. [Vikár László (1929-2017) zenetudós, népdalkutató, népdalgyűjtő, számos országban oktató egyetemi tanár.] (Révai könyvtár, 8. szám.) Aranyozott gerincű, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben.
20823.

4 000 HUF

Dollar, Jim: Mess Mend. Utópista regény. Budapest, [1931]. Népszava-könyvkereskedés (Világosság Rt. ny.) 125 + [3] p. A Népszava kiadásában megjelenő, a jövőben, 1980-ban játszódó ponyvaregény nagytőkéseket és elvtársakat, hipnotizőröket és őrült találmányokat vonultat fel mozgalmas történetében. Néhány oldalon enyhe rozsdafoltosság, illetve apró szakadásnyom. Aranyozott, enyhén foltos egészvászon kötésben, a színes, illusztrált első borító bekötve. Jó példány.
20824.

4 000 HUF

Szilvási Lajos: Ködlámpa. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 335 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Ladányi Jóskának szeretettel Szilvási Lajos. Bp. 68. V. 29." Zsoldos Vera által illusztrált kiadói kartonkötésben és színes, illusztrált, enyhén sérült védőborítóban. Jó példány.
20825.

4 000 HUF

20826.

4 000 HUF

Tremkó György: Temető-kultura. Bp.,1928,Szerzői,("Élet"-ny.), 75 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, Kiadói papírborítóban
20827.

4 000 HUF

Móricz Zsigmond: Arany szoknyák. Történelmi melódiák Bp.,[1928.), Athenaeum,. 276+2 p. Első kiadás! A borító Falus Elek munkája. Kiadói aranyozott ornamentikával díszített papírkötés, a hátsó borító felső sarkán szamárfüllel, jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
20828.

4 000 HUF

Szigly Gábor (összeáll.) -- Kammermayer Károly -- Réső Ensel Sándor: Költészeti zsenge mutatványok 1846-ban Pesten. [Összeállította Szigly Gábor.] Pesten, 1846. Beimel J. ny. 1 t. (címképen Szigly Gábor költészettanár hártyapapírral védett acélmetszetű portréja) + 53 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti fametszetekkel díszített költészeti antológia. Szigly Gábor piarista hitszónok és költészettanár folytatta azt a régi iskolai hagyományt, mely szerint a költészettan oktatásának leghatékonyabb módszere versek íratása a növendékekkel. A pedagógus e kötetben tanítványai költeményeit teszi közzé; a gyűjtemény néhány szerzője később neves közéleti személyiséggé vált: a kötetből megismerhető a későbbi pesti polgármester Kammermayer Károly és a későbbi Pest megyei főügyész Réső Ensel Sándor ifjúkori lírai tehetsége. Szüry 4358. Madár 4470. XX. század második feléből származó, aranyozott, vaknyomásos egészvászon kötésben, a javított eredeti fedőborítók bekötve, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20829.

4 000 HUF

Féja Géza: A régi magyarság. A magyar irodalom története a legrégibb időktől 1772-ig. (Aláírt.) Bratislava-Pozsony, [1937]. Tátra Könyv- és Lapkiadó Rt. (,,Pallas" könyvnyomda, [Eperjes] Prešov). 197 + [3] p. Első kiadás. Az első nyomtatott oldal verzóján az író saját kezű aláírása: ,,Budapest, 1941. okt. 7. Féja Géza". Az író irodalomtörténeti monográfiájának első, önmagában is megálló része. A kiadást követő években, 1941-ben megjelent a munka 2., 1943-ban a 3. kiadása, mindkettő Püski Sándor Magyar Élet Kiadója gondozásában. Feliratozott, Jánoska Tivadar által tervezett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20830.

4 000 HUF

Ady Endre: Ady Endre válogatott versei. (Illusztrálta Jaschik Ákos.) Budapest, 1921. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 234 p. + 8 t. (Jaschik Álmos színes, feliratos hártyapapírral védett illusztrációi). Egyetlen illusztrált kiadás. A költő halála után megjelent első Ady Endre-válogatást Dóczy Jenő rendezte sajtó alá. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, az előzéken a könyvkötő könyvjegye. A kötet négy levele ragasztással erősített. Tezla 1. Aranyozott gerincű, álbordás, enyhén kopott, javított gerincű korabeli félbőr kötésben (Hlaváthy László könyvkötő segéd, Szeged), felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
20831.

4 000 HUF

George Buday: Book of ballads. Original woodcuts. Introductory notes by Charles Rosner. Gyoma,én.Kner Izidor, XII+2 p.+53 t.+1 p. Benne George Buday & Giles Ortutay: Parasztmesék prospektussal. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20832.

4 800 HUF
13,01
15,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF