Number of items: 324

Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.), 40 sztl. lev.+ 10 (fametszetek) t. ,,Ez a példány Detre Pál a Magyar Bibliofilek Szövetsége választmányi tagja számára készült". [Lukinich Imre (1880-1950) történész.] Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval és gerinccel.
20845.

3 800 HUF
10,30
11,88

20846.

3 000 HUF

Márai Sándor: Jób... és a könyve. (Hangjátékok, televíziós színjátékok.) München, (1982). Újváry ,,Griff" Verlag (Druck: HERP). [3]-235 + [5] p. Első kiadás. Mészáros 151. A kötetben Márai Sándor 1960-1981 között keletkezett hangjátékai és televízióképernyőre szánt jelenetei. Az emigrációba kényszerült Márai drámaírói életművének e kötetéről a hazai szaksajtó mélyen hallgatott, első hazai kiadása 2007-ben jelent meg. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20847.

3 000 HUF

[Reményik Sándor] Végvári: Segítsetek! Hangok a végekről 1918-1919. Bp., 1919, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája (Hornyánszky-ny.), 63+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a címlapon korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel (Dvorzsák Eliz).
20848.

2 800 HUF
22

Gaal Mózes: Csontos Szigfrid és a Nibelungok. A magyar népnek ifjuságnak meséli - -. Hozzákötve: Berni Detre, az amelungok hőse. A magyar népnek és ifjuságnak elmeséli - -. Bp., 1905, Franklin,128+127 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
20849.

3 000 HUF

Paul Nagy: La vie qui m'a vécu: journal in-time. Paris, 2007. L'Harmattan. Kiadói papírkötésben, apró sérüléssel. DEDIKÁLT!
20850.

2 000 HUF

John Milton: Kisebb költemények Fordította Tóth Árpád. Gyoma, 1921. Kner Izidor Kozma Lajos által tervezett könyvdíszekkel és borítóval, kiadói félvászon kötésben, 32p. Szép állapotban.
20851.

3 000 HUF

Mezei Mária: Vallomástöredékek. Bp., 1983., Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült. DEDIKÁLT
20852.

3 000 HUF

20853.

3 000 HUF

Arany János:  Toldi. Trilógia. (Illusztrálta Zórád Ernő.)  (Budapest), 1961. Magyar Helikon (Kossuth Nyomda). 507 + [5] p.  Kolofon: ,,Jelen kiadvány az Akadémiai Kiadó Arany János Összes Művei II. és V. kötetének felhasználásával készült. [...] A kötésterv és tipográfia Gergely Tibor munkája. Műszaki vezető: Kugler Andor. Készült a Kossuth Nyomdában, Garamond betűkkel, Helikon vízjeles offset papíron 12600 példánban. Ebből 2000 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a[z] 1976. számú példány".  Az utószó Sőtér István munkája, a szöveget Zórád Ernő grafikusművész egész oldalas és szövegközti illusztrációi kísérik.  Aranyozott kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
20854.

3 000 HUF
17

20855.

3 200 HUF
8,67
10,00

Gróf Széchenyi István döblingi irodalmi hagyatéka. Blick és kisebb döblingi iratok. Szerk. és bevezetéssel ellátta: Tolnai Vilmos. III. köt. Magyarország újabbkori történetének forrásai IX. Bp., 1925, Magyar Történelmi Társulat, 1 t.+ XII+933+(3) p. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, nagyrészt szétvált fűzéssel.
20856.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF