Number of items: 324

Wass Albert: Jönnek! Bp., 1940, Révai, 108 p. Első kiadás. A borító Toncz Tibor grafikus munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a gerincen kis szakadással, az elülső borítón kis gyűrődéssel, de ezeket leszámítva jó állapotban.
20797.

10 000 HUF

Mircea Eliade: A samanizmus. Az eksztázis ősi technikái. Ford.: Saly Noémi. Bp., 2005, Osiris. Kiadói papírkötés.
20798.

10 000 HUF

Miklóssy István: A szabadkőművesség önleleplezése. Bp., 1912, Szent István-Társulat, 169+(3) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, részben szétváló fűzéssel, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel. sérült borítóval, az elülső borító hiányzik. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
20799.

8 000 HUF

20800.

8 000 HUF

Mano, Guy Lévis: La Source mobile. (Számozott.) (Paris, 1966). (GLM [ny. n.]) 64 + [4] p. Egyetlen kiadás. A szalonoki születésű francia tipográfus, könyvművész és műfordító Guy Lévis Mano (1904-1980) limitált példányszámban kiadott bibliofil idézet- és aforizmagyűjteménye. Számozott példányunk sorszáma: 724. A kötet két részre tagolódik: Le livre de dits ('Mondások könyve'), illetve Le Livre de proverbs ('Aforizmák könyve') címmel, előbbiben fontosnak tartott íróktól és költőktől találhatók idézetek, utóbbiak nemzetkarakterológiai jellegűek. A kötetet Guy Lévis Mano tervezte. Aranyozott kiadói maroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, kézzel mártott előzéklapokkal, az eredeti fedőborítók bekötve. Dekoratív, szép példány.
20801.

8 000 HUF

Le spectateur, ou Le Socrate moderne, ou l'on voit un portrait naif des moeurs de ce siecle. Tome second. [II. köt.] Basel, 1737, Jean Brandmuller & Fils, 1 (rézmetszet) t.+ 4 sztl. lev.+ 438+(28) p. Francia nyelven. Korabeli, sérült félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20802.

6 000 HUF

Pierre Alexis Ponson du Terrail: Rocambole magyarázata. Bp., 1875, Kertész József. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, címlapon régi tulajdonosi bélyegzővel, néhány lap kissé foltos.
20803.

6 000 HUF

Diskay Sándor - Judavics Lázár: Családi utmutató, amely elkíséri a jegyeseket a templomtól a dédunokáig. Szerk.: - - és - -. Bp., é.n. (cca 1920-1930), Családi Utmutató Kiadóhivatala,(Általános Nyomda.) Aranyozott egészvászon-kötés.
20804.

6 000 HUF

Hamvas Béla: Karnevál I-II. kötet. Bp., 1985, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborító gerincén kissé kifakulva, jó állapotban.
20805.

5 000 HUF

Tamási Áron: Jégtörő Mátyás, Rügyek és reménység, Virágveszedelem, Ragyog egy csillag. Bp.,1936-1938 , Révai, 240+1 p., 277+1 p.,254+1 p., 268 p. A táblák illusztrációja Fenyves Sándor grafikus, illusztrátor, festőművész illetve Végh Dezső munkája. Kiadói fatáblás, illusztrált félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, egy gerincen az egyik szalag szakadt.
20806.

5 000 HUF
10

Reich Károly rajzai. Békéscsaba, 1987., Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Számozott (6./250) példány.
20807.

5 000 HUF

20808.

3 600 HUF
9,76
11,25

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF