Number of items: 324

Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Átdolgozta: Szász Károly. Bp., 1885, Franklin,6+247 p. 2. kiadás. Egészoldalas fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, tulajdonosi névbélyegzéssel (Trischler Gyula/Trischler Béla.)
20809.

5 000 HUF
18

Mikszáth Kálmán: Új Zrínyiász. Társadalmi és politikai szatirikus rajz. Budapest, [1898]. Légrády Testvérek (ny.) [6] + 260 p. Első kiadás. Mikszáth Kálmán szatirikus regénye kivételes módon nyomtatásban először nem folyóirat-folytatásokban, hanem egyből kötet alakban került az olvasók elé. Szüry 3266. -- Elékötve: Jobbágy Miklósné: A szerepet cserélt vőlegény. Társadalmi regény. (Dedikált.) Budapest, 1896. ,,Alkotmány" könyvnyomda. 144 p. Egyetlen kiadás. A címoldalon a szerző saját művét kritikai ismertetésre ajánlja: ,,Szíves jóakaró felemlítés czéljából''. Példányunk első előzékén kézírásos tartalomjegyzék. Korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20810.

5 000 HUF

Tersánszky Józsi Jenő 2 műve, 1. kiadások:   "Vadregény". Regény. Bp.,(1943),Kir. M. Egyetemi Nyomda, 234 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.   III. Bandika a vészben. [Bp., 1947[, Magyar Központi Híradó Rt., (Magyar Hírdető Iroda-ny.), 222 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
20811.

5 000 HUF

Kovács Imre: A parasztéletforma csődje. Bólyai Akadémia. Bp.,(1940.), Bólyai Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés. + Veres Péter: Ember és írás. Bp., 1942., Magyar Élet. II. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, javított, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, a gerincen kis sérüléssel.
20812.

5 000 HUF

Vasvári Anna: Női dolgok. I-II. kötet. (Dedikált.) Budapest, 1957-1961. Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata (Athenaeum Nyomda). 144 p.; 11 + [3] p. + 73 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. A második kötet címoldalán dedikált: ,,Sóskuthy Micának sok szeretettel: Vasvári Anna. 961. jún. 28". Vasvári Anna karikaturista rajzainak egy része a Ludas Matyi hasábjain jelent meg, kötetünk azonban nagyrészt teljesen új, humoros grafikákat közöl, melyek a női életutak lehetőségeit mutatják be, a késő 50-es évek, korai 60-as évek tárgyi világának erős megjelenítésével. Vasvári Anna rajzain megelevenednek a Kádár-kori női szerepek, fiatal és középkorú nők a családfenntartó, a dolgozó és a szerető szerepeiben egyaránt, a nőt vásárlásban és takarításban, gyermeknevelésben és nyaraláskor, munkahelyen, ismerkedéskor és társas összejöveteleken, ritka kivételként pedig katona-, illetve munkásőrnők reprezentációiban is tallózhatunk. Az első kötet 32 oldala színesen nyomott. A rajzgyűjtemények kötetihez Feleki László írt előszót. Mindkét kötet illusztrált kiadói félvászon kötésben, Vasvári Anna rajzával illusztrált, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20813.

5 000 HUF

Koleszár Mihály: Válogatott költői olvasmányok a költők rövid életrajzával. A középtanodák, polgári iskolák, valamint egyéb hasonczélú tanintézetek növendékei használatára. Szerk.: - -. A szerkesztő, Koleszár Mihály által DEDIKÁLT példány! Sopron, 1891, Litfass Károly, 8+476+8 p. 2. javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ex libris-szel.
20814.

5 000 HUF

Szabó Zoltán 2 műve:   Összeomlás. Francia utinapló. Bp.,(1940), Nyugat, 211+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.;   Angliai vázlatkönyv. Az Új Magyarország röpiratai. Bp., 1946., Új Magyarország, 74+4 p. III. kiadás. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
20815.

5 000 HUF

Petőfi Sándor: Válogatott költeményei. Lyrai költemények. Pest, 1869, Emich Gusztáv tulajdona 350p.. Díszes, aranyozott javított egészvászon kötésben, aranyozott lapszélek, kis kopással
20816.

5 000 HUF

Les Six Trivmphes et Les Six Visions Messire Francoys Petracqve. - Die sechs Triumphe und die sechs Visionen des Herrn Francesco Petrarca. (Franzözische Bilderhandschrift aus dem XVI. Jahrhundert.) Faksimile und Kommentarband. [1-2. kötet.] Leipzig, 1988. Edition Leipzig (Graphischer Grossbetrieb - Druck von H. F. Jütte). [54] p.; 146 + [2] p. Egyetlen kiadás. A névtelen író és illuminátor által készített, késő középkorból származó, francia nyelven írott, díszesen illusztrált, kéziratos Petrarca-történet eredetijét a berlini Deutschen Staatsbibliothek gyűjteményében őrzik, Ms. Phill. 1926-os jelzet alatt. Hasonmás kiadványunk két kötetben jelent meg; az első kötet a kézirat színes hasonmását, a második a kommentárokat tartalmazza. A második kötet 121-132. oldalán műnyomó papírra nyomtatott reprodukciók. A hasonmás kötet díszesen aranyozott bőrkötésben, a kommentárok feliratozott papírkötésben, közös, kiadói, illusztrált kartontokban. Mindkettő a lipcsei VOB Kunst- und Verlagsbuchbinderei műhelyében készült. Jó példány.
20817.

4 000 HUF

Lánczi Rákóczy Péter: Ellopták! ... Bp., 1943, Jelen. Kopott illusztrált félvászon-kötésben. Ritka!
20818.

4 800 HUF
13,01
15,00

20819.

4 000 HUF

Sebes Árpád: Stix partján. Versek 1915-1925. (Dedikált.) Budapest, 1925. Arany János Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Weitzenfeld György klubtársamnak tiszteletem jeléül: Sebes Árpád". Sebes Árpád (1896-1963) író, költő, a Népszava újságírójának első verseskötete. Egy ív levelein kisebb szakadásnyomok. Fűzve, Bálint Rezső rajzával illusztrált, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
20820.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF