Number of items: 324

Tudományos Gyüjtemény. Szerkesztette Vörösmarty Mihály. Tizenharmadik esztendei Folyamat, VI. kötet. [1829] Pesten, 1829. Trattner J. T. és Károlyi I. (Petrózai Trattner J. M. betüivel) 128 p. A Tudományos Gyűjtemény az első számottevő magyar tudományos folyóirat, Fejér György kezdeményezésére 25 éven át jelent meg, 1817-1841 között, évi 12 lapszámban. Hosszabb értekezéseket közölt a legkülönbözőbb tárgyakból, politikai, történelmi, természettudományi témákból, és szemlézte a jelentősebb hazai és külföldi könyvmegjelenéseket is, legnagyobb erőssége pedig a néprajzi dolgozatok közlése volt, folyóirataink közül elsőként biztosított komoly terjedelmet ennek a tudományszaknak. Lapszámunk első közleménye Edvi Illés Pál helyzetértékelése vallás és tudomány hazai viszonyáról (Időnk' Geniusáról), majd Kis Károly hadtörténete dolgozata következik, melyet vallástörténeti forrásközlés követ a reformáció korából, végül a tintakészítés vegyészeti technológiáját ismerteti Balogh József orvostanhallgató. A polgári nemzetté alakulást szem előtt tartó folyóirat minden alkalmat megragadott a tudományos élet magyar nyelvűvé válásának előmozdítására, így nem meglepő, hogy lapszámunk kritikai szemléje a bonctudomány szaknyelvének magyarítása mellett érvel. A rézmetszetű vignettával díszített címoldalon apró hiány, a levelek felső harmadában, a gerincnél halvány ázásfolt, az első ív levelein apró szúrágásnyom. Fűzve, ornamentikus keretdísszel illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró szúrágásnyom, a hátsó fedőborítón szárazbélyegzés.
20905.

3 000 HUF

Simon István: Pacsirtaszó. Versek. 1949-1957. (Dedikált.) Budapest, 1958. Magvető Könyvkiadó (Békésmegyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 181 + [11] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Molnár Jancsinak szeretettel ajánlja: Simon Pista." Oldalszámozáson belül Würtz Ádám négy színes grafikája. A kötéstábla verzóján Gy. Szabó Béla által rajzolt Ex libris. Tezla 4525. Poss.: Molnár János. [Molnár János helytörténész, kecskeméti népművészeti és könyvgyűjtő, a kecskeméti Katona József Társaság vezetőségi tagja, számos magyar író, költő erdélyi úti kalauza, számos erdélyi költő, író kecskeméti házigazdája az 1960-1980-as években.] Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben.
20906.

4 000 HUF

Lengyel József: Levelek Arisztophanészhez. [Színművek.] (Dedikált.) Budapest, (1972). Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szilvinek és Attillának [sic!] sok szeretettel Józsi bácsi. 72 11. 2". (Lengyel József Összes művei, 8. kötet.) Kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20907.

3 000 HUF

Vas István: Ráérünk. [Versek.] (Szántó Piroska által dedikált, Vas István által aláírt.) Budapest, (1983). Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 1 t. (címképen a szerző portréja) + 108 + [2] p. + 4 t. (színes). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Juhász Györgynek és Jancsikának szeretettel Vas István és [Szántó] Piroska. 1983 Karácsony". A táblákon Szántó Piroska színes grafikái. Kiadói egészvászon kötésben, színes, Szántó Piroska által illusztrált kiadói védőborítóban. Szép példány.
20908.

3 000 HUF

Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Boór Károlynak tisztelettel: Vámos Miklós. [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20909.

3 000 HUF

Böszörményi Jenő: Verőfényes úton. Elbeszélések. DEDIKÁLT példány! Ravasz László előszavával. Bp.,(1928),Soli Deo Gloria, 128 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap szakadt.
20910.

3 000 HUF

Mészáros József János: Szüreti karnevál. Gyalogos bortúrák a Balaton-felvidéken 1989-2019. Bp., 2019, AB ART. Kiadói papírkötés.
20911.

2 000 HUF

Szini Gyula válogatott elbeszélései. Bp., 1933., Magyar Bibliophil Társaság, 1 (Végh Gusztáv rézkarc) t. +143+5 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással, szétvált kötéssel. Számozott (356./400) példány.
20912.

2 000 HUF
9

20913.

1 000 HUF

20914.

2 800 HUF

Baross Károly: Vámpolitikánk. Bp., 1895. Pátria. 67p. Kiadói, minimálisan sérült papírkötésben
20915.

1 800 HUF

Gyöngyösi István:Kemény János (Porábúl megéledett Phoenix) történeti eposz három könyvben. Bp., 1900. Franklin. 203p. KIadói félvászon kötésben.
20916.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF