Number of items: 324

Jean Paul: Gyámoltalan hősök. Bp., 1966, Európa. Kondor Béla 16 eredeti rézkarcával illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadással, jó állapotban.
20881.

3 600 HUF
9,76
11,25
17

Morton, Andrew: Angelina. Rendhagyó életrajz. (Psota Irén által dedikált.) [Budapest], 2011. Geopen Könyvkiadó (Alföldi Nyomda Zrt., Debrecen). 413 + [3] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: ,,Az >>örök
20882.

3 000 HUF

Károlyi Amy: A harmadik ház. (Weöres Sándor rajzaival.) [Versek.] Budapest, 1965. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 82 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vikár Lacinak és Forrai Katinak szeretettel: Károlyi Amy. 1966. jan. 9." Prov.: Vikár László és felesége, Forrai Katalin. [Vikár László (1929-2017) zenetudós, a Zeneakadémia tanára, finnugor és törökségi népzene-kutató, népdalgyűjtő. Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy, nemzetközi hírű zenepedagógus.] Weöres Sándor által illusztrált, kiadói egészvászon kötésben és kiadói védőborítóban, felül színes festésű lapszélekkel.
20883.

3 000 HUF
13

20884.

3 000 HUF

20885.

3 000 HUF

Feleky Géza: Könyvek, képek, évek. Találkozások a művészettel. Budapest, 1912. Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt. 239 + [1] p. Egyetlen kiadás. Feleky Géza újságíró (1890-1936) szubjektív képzőművészeti esszéi döntően a nyugati szecessziós festészet alkotóinak állítanak emléket. Az eredetileg a Nyugat folyóiratban megjelenő esszék többsége radikálisan kerüli az okfejtést és a logikai érvelést, illetve érvelés helyett egyéni benyomásokról ad leírást: a Nyugat első éveinek képzőművészeti kritikáit ez a kétségtelenül könnyed, ám elkent írásmód uralta. A címlevél előtti levélen apró szakadás, a címoldalon és a belív néhány oldalán apró, halvány foltosság. Fűzve, színes, illusztrált, szecessziós kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
20886.

3 000 HUF

Szentgyörgyi László: Erdélyországi levelek. [Regény.] Budapest, 1937. Madách nyomda és könyvkiadóvállalat. 122 + [2] p. Egyetlen kiadás. Példányunk első és utolsó levele a gerincnél megerősítve. Fűzve, Büky Béla festőművész fametszetével illusztrált, enyhén sérült gerncű kiadói borítóban, gerincén régi, kézírásos címfeliratozású papírcsíkkal megerősítve, az első fedőborítón fent apró hiány.
20887.

3 000 HUF

20888.

3 000 HUF

A királyné kíséretében. I. Andrássy Gyuláné grófné: Soprontól Tihanyig. II. Boroviczény Aladárné: Az Entente fogságában. Bp.,[1922.], Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 156 p. Két fekete-fehér egészoldalas képtáblával. Átkötött papírkötésben.
20889.

3 000 HUF

Molnár Ferenc: A Dohány-utca és a Körút-sarok. - - "aszfaltregénye." Bp., [1943], Borka Ferenc "Magyar Könyvszolgálat, 222 p. Névrokon Molnár Ferkó 1944. októberi ajándékozási soraival. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült kötéssel, a könyvtest javított és részben elvált a borítótól, kissé foltos lapokkal.
20890.

3 600 HUF
9,76
11,25

Torquato Tasso: A megszabadított Jeruzsálem. A tanuló ifjúság számára, Jánosi Gusztáv magyar fordítása nyomán rövidítve, prózába átírta és magyarázatokkal ellátta: Pintér Kálmán. Iskolai könyvtár. A magyar olvasmányok tára. Bp., 1899, Athenaeum, 1 t.+ VII+178 p. Kiadói papírkötés, a gerincen javítással, foltos borítóval, a címlap és az azt követő lap alján hiánnyal, ezeket leszámítva jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
20891.

3 000 HUF

Haugh Béla: Wosinski Mór életrajza. Szekszárd, 1908. Molnár M. Ny. 168 l. 1 t Wosinsky Mór (1854-1907) apát-plébános, régész, az MTA levelező tagja. Fő műve az 1895-ben nyomdába került a Tolnavármegye az őskortól a honfoglalásig c. kétkötetes monográfiája. Ebben a munkájában említette egy esetleges megyei múzeum létrehozását, megvalósult 1902-ben, melynek igazgatója Wosinsky lett. Ma Wosinsky Mór Megyei Múzeum az intézmény neve. Korabeli félvászon kötésben.
20892.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF