Number of items: 324

Féja Géza: Lázadó alkonyat. [Irodalmi esszék.] (Dedikált.) Budapest, (1970). Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 1 t. (címkép) + 470 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Fodor Istvánnénak szeretettel: Féja Géza. Vác, 1972. ápr. 29-én". Az 1945-től politikai nézetei miatt évtizedig nem publikáló Féja Géza (1900-1978) író, egykori falukutató irodalmiportré-sorozatában a szokásostól eltérő irodalmi kánont épít, melyben a szokásos szerzők helyett Krúdy Gyula, Móricz Zsigmond, Tersánszky Józsi Jenő, Tamási Áron a meghatározó alkotók, és amelyben a folklór irodalom is helyet kér magának. Prov.: Fodor Istvánné Márta. [Fodor Istvánné Márta tanárnő, a Magyar Írószövetség titkárnője.] Kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
20869.

3 000 HUF

20870.

4 000 HUF

Kner Izidor: Kner Izidor összes aforizmái. Gyoma, 1921, Szerzői, (Kner-ny.), 206+2 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel. Megjelent 50 számozott példányban, névre-szólóan, de ez a példány számozatlan példány.
20871.

3 600 HUF
9,76
11,25

Balázs Béla: Az én utam. Összegyűjtött versek. Bp., 1945, Athenaeum. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az elülső borító sarkán hiánnyal, kopott borítóval. Felvágatlan lapokkal.
20872.

2 000 HUF

Darvasi László 2 könyve: A portugálok. Bp., 1992, József Attila Kör - Pesti Szalon. Kiadói papírkötés. + Szerelmem, Dumumba elvtársnő. Magyar novellák. Pécs, 1998, Jelenkor. Kiadói papírkötés, a gerincen ragasztott.
20873.

3 000 HUF

Hegedűs Géza - Kónya Judit: Kecskeének. Azaz két és fél évezred drámatörténete. Az egyik szerző, Hegedüs Géza (1912-1999) író, költő, műfordító által DEDIKÁLT példány. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
20874.

3 000 HUF

20875.

1 800 HUF

Zsoldos Jenő: Adalékok 'proletár' szavunk történetéhez. (Különlenyomat a Magyar Nyelvőr LXXXIII. évfolyamából). Bp., 1959, Akadémiai Kiadó, 19+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző, Zsoldos Jenő (szül. Stern) (1896-1972) irodalomtörténész, gimnáziumi igazgató-tanár által DEDIKÁLT példány.
20876.

1 800 HUF

20877.

3 000 HUF

20878.

1 400 HUF

1907 A Bethlen Gábor kör emlékkönyve. Bp., 1907. Hornyánszky 180 p. Kiadói papírkötésben.
20879.

2 200 HUF
5,96
6,88

20880.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF