Number of items: 324

Velics, Anton, von,: Ueber Ursprung und Urbedeutung der Wörter. Bp., 1904. Szerzői. 80p. Fűzve, borító nélkül. Lászlófalvi Velics Antal orvos, földbirtokos, amatőr orientalista, nyelvész (1855-1915) DEDIKÁLT példány
20917.

2 600 HUF
7,05

Iskender Pala: A bánat cseppje. Isztambuli tulipán. Ford.: Nagy Marietta, Sipos Kata. Bp., 2018, Trivium. Kiadói papírkötés.
20918.

2 400 HUF

Dr. Bartha József: Az új magyar irodalom kistükre 1896-1936. Bp., 1938. Szerzői. Kiadói, kissé sérült papírkötésben. Belső borítón tollal írt jegyzet.
20919.

2 000 HUF

Dante Alighieri: Az új élet. La vita nuova. Kétnyelvű remekművek I. Jékely Zoltán fordítása. A bevezetés Fülep Lajos műve. Bp., é.n., Franklin. 145+3 p. Magyar és olasz nyelven. Kiadói egészbőr kötés, kissé kopott borítóval. A borító belső oldalán "A rombadőlt és újjászületett Franklin Társulat Kiadványa 131. sz." címkével.
20920.

2 000 HUF

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. V. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - - . Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. (cca 1900), Singer és Wolfner, 375 p. Átkötött egészvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzővel, helyenként kissé foltos.
20921.

1 800 HUF

Just Béla: Az eszelősök. Bp., [1943], Cserépfalvi, 255 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal. A címlapon Meixner Emil (1892-1976) földbirtokos, gazdálkodó, országgyűlési képviselő névbejegyzésével.
20922.

1 400 HUF

Kennsbert Károly: Misztika mint világnézet. A misztikus életművészet elmélete és gyakorlata. Bp, 1941, Kókai Lajos. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, szétvált kötéssel, de a könyv maga hiánytalan, ajándékozási sorokkal.
20923.

2 400 HUF

Sir Gawain és a zöld lovag zord históriája régi angol versben a brit előidőkből. Ford. és az utószót írta: Vajda Miklós. Reich Károly grafikusművész egészoldalas illusztrációival. Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói selyemkötés, műanyag védőborítóval.
20924.

2 000 HUF

Tara Swart: A forrás. Nyisd meg az elméd, változtasd meg az életed! Bp., 2019, GABO. Kiadói kartonált papírkötés.
20925.

2 000 HUF

Takács Mari: Reklámtények kicsi könyve. Takács Mari illusztrációival. McCann-Erickson Budapest sorozat. hn., én., Keresztes&Jeney Repro Stúdió. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20926.

1 600 HUF

Moly Tamás: Kalandok és kalandorok. Huszonhét novella. Bp., 1919, Franklin. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval.
20927.

1 600 HUF

Lehel István: Jászai Mari utolsó szerepe. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé hiányos gerinccel.
20928.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF