Tétel

4 000 HUF

Description:

Szigly Gábor (összeáll.) -- Kammermayer Károly -- Réső Ensel Sándor: Költészeti zsenge mutatványok 1846-ban Pesten. [Összeállította Szigly Gábor.] Pesten, 1846. Beimel J. ny. 1 t. (címképen Szigly Gábor költészettanár hártyapapírral védett acélmetszetű portréja) + 53 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti fametszetekkel díszített költészeti antológia. Szigly Gábor piarista hitszónok és költészettanár folytatta azt a régi iskolai hagyományt, mely szerint a költészettan oktatásának leghatékonyabb módszere versek íratása a növendékekkel. A pedagógus e kötetben tanítványai költeményeit teszi közzé; a gyűjtemény néhány szerzője később neves közéleti személyiséggé vált: a kötetből megismerhető a későbbi pesti polgármester Kammermayer Károly és a későbbi Pest megyei főügyész Réső Ensel Sándor ifjúkori lírai tehetsége. Szüry 4358. Madár 4470. XX. század második feléből származó, aranyozott, vaknyomásos egészvászon kötésben, a javított eredeti fedőborítók bekötve, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk