Ilse Carola Salm: Flandern. Geschicthe und Kultur. A szerző, Ilse Carola Salm (1911-2007) publicista, műfordító által aláírt példány. Köln, 1997, Manfred Rouhs. Német nyelven. Kiadói papírkötés. / Signed by the author. In German language. Paperback.
E. O. Hoppé: Die Vereinigten Staaten. (U.S.A.) Das Romantische Amerika. Baukunst, Landschaft und Volksleben. Berlin, 1927, Ernst Wasmuth, XXXVIII+[2]+304 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, sérült kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel (Habermann Gusztáv).
Ronniger, Karl: Försters Touristenführer in Wiens Umgebungen. Wegweiser bei Ausflügen im Wiener Walde, im österreichisch-steirischen Alpenlande und in der Wachau. Wien, 1912, Alfred Hölder, IX+[1]+450 p. Oldalszámozáson kívül számos térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I-II. rész. A szerző, Várnagy Antal (1923-2001) teológiai tanár, hőgyészi születésű helytörténész által DEDIKÁLT példány! I. rész: A kezdetekről 1722-ig. II. rész. 1722-1945. Hőgyész, 1990-1998, Nagyközségi Közös Tanács-Hőgyész Nagyközség Önkormányzata. Az I. kötetben 11 térkép-melléklettel. A II. kötetben 9 térképrajz-melléklettel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötések, kiadói papír védőborítókban, az I. kötetben egy térkép-melléklet hiánnyal, az utolsó lap kijár, rajta aláhúzás és bejegyzés, a címlap laza. Megjelent 3000 és 2000 példányban.
Az egri fertálymesterségről. Eger, 2002, Segít a Város. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban, melyből 200 számozott példány. De ez számozatlan példány. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, foltos borítóval.;
Breznay Imre: Eger a XIX. században. Eger, 1995, Dobó István Vármúzeum, 186+2 p.+6 t. Benne modern Eger térképpel. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb törésnyom.
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmácziából. Bp., 1901, Pesti Könyvnyomda Rt., 244+[2] p. Átkötött, modern műbőr-kötésben, helyenként ázásnyomokkal.
Wegener, Else: Alfred Wegeners letzte Grönlandfahrt. Die Erlebnisse der deutschen Grönlandexpedition 1930/1931 geschildert von seinen Reisegefährten und nach Tagebüchern des Forschers. Leipzig, 1943, F. A. Brockhaus, 303+[1] p.+ 25 t.+ 1 (kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Földrajzi zsebkönyv. Szerk.: Temesy Győző. Cholnoky Jenő előszavával. Bp., 1939, Magyar Földrajzi Társaság, 192 p. + 2 t. Benne utólagosan berakott betétlappal: "Betétlap a Földrajzi Zsebkönyv 1939: "A magyar Felföld" c. cikkéhez? (128. old.) Mi jött már haza? (A hazatért felvidék rövid ismertetése.", rajta térképpel a visszatért területekről, 2 sztl. lev. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, szakadt borítóval, a betétlap sarkán hiánnyal.
Beate Freytag - Alexander Franc Storz: Milbershofen. Die Geschichte der Stadtteils von der Schwaige zur Vorstadt Münchens. München,2004, Buchendorfer Verlag. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Heinz Götze: Castel del Monte. Gestalt und Symbol der Architektur Friedrichs II. München, 1984., Prestel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.