Marita Krauss - Bernhard Grau (Hrsg.): Die Zeichen der Zeit. Alltag in München 1933-1945. Berlin, 1991, NiSHEN. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Buda és Pest grafikus ábrázolásai a visszafoglalás korában. 1683-1718. Graphische Darstellungen der Städte Ofen u. Pest aus der Zeit der Rückeroberung. 1683-1718. Budapest, (1937). (Budapest székesfőváros házinyomdája.) 85 + [1] p. + 16 t. (ebből 7 kihajtható). Különlenyomat a Fővárosi Könyvtár évkönyve VI. kötetéből (1936). A könyv velejét jelentő bibliográfiai tételleírások magyar és német nyelvűek. (A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai IV.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Henri Feuilleret: Le détroit de Magellan, sc?nes, tableaux, récits de l'Amérique australe. Tours, 1885, Alfred Mame et Fils, 1 (címkép) t.+238+1 p. Francia nyelven. Korabeli félpergamen-kötés, kopott, foltos borítóval, az első két lapon a lapok sarkain szöveget nem érintő hiánnyal, az utolsó két lapon lap szélén kis sérülésekkel, kissé foltos lapokkal.
Agárdi Ferenc - Borsody Bevilaqua Béla: Régi magyar világjárók. Összeáll.: Borsody Bevilaqua Béla. Szerk. és az előszót írta: Agárdi Ferenc. A szerző, Agárdi Ferenc (1898-1969) orvos, újságíró, művelődéstörténész által DEDIKÁLT példány. "Lázár Vilmosnak a jóbarátnak és régi harcostársnak szeretettel. Agárdi Ferenc." Szecskó Tamás illusztrációival. Bp., 1955, Művelt Nép, 352 p.+ 6 (fekete-fehér fotókkal) t. +1 (kihajtható térképpel) t. 2., bővített és átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
Kaldori, Julia - Dalos, György: Jüdisches Budapest / Jewish Budapest. Az egyik szerző, Dalos György által DEDIKÁLT példány! Wien,2004,Mandelbaum, 236+4 p. Német és angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.