Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 393

Budapesti üdvözlet. A régi Budapest korabeli képeslapok és reklámok tükrében. Szerk.: Kollin Ferenc. Bp., 1983, Helikon. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Térkép-melléklettel (Budapest fő- és székváros legújabb térképe, kész.: Homolka József, az 1896-os kiadás reprintje, 78,5x63 cm). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírtokban, jó állapotban.
22170.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Ajkay Zoltán - Böszörményi Nagy György (szerk.) Centenáriumi Emlékkönyv 1901-2001 - Az Erzsébet Királyné Szanatóriumtól az Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézetig. Bp., 2001. 183p. Kiadói kartonált papírkötésben + hozzá: 2004 emléklap az Intézet kápolnájának felszentelése, valamint az Erzsébet királyné és Zita királyné pavilonok névadója alkalmából.
22171.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Dr. Baranyay József: Fejedelemjárás Komárom megyében. Bp., 1912, ifj. Nagel Ottó. Kiadói foltos egészvászon kötés, kopottas állapotban.
22172.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Norvégiával és más északi országokkal kapcsolatos könyvek, nyomtatványok:  West-Norwegen und Spitzbergen. Führer für Schiffsreisende. Bearbeitet von Kapitän C. Herbert und Otto Neubert; IV. Flottenvereinreise: Schweden, Finnland, Russland; Nordkapfahrten 1933; West-Norwegen und Spitzbergen; Nordlandfahrt; stb. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
22173.

Norvégiával és más északi országokkal kapcsolatos könyvek, nyomtatványok:
West-Norwegen und Spitzbergen. Führer für Schiffsreisende. Bearbeitet von Kapitän C. Herbert und Otto Neubert; IV. Flottenvereinreise: Schweden, Finnland, Russland; Nordkapfahrten 1933; West-Norwegen und Spitzbergen; Nordlandfahrt; stb. Kötetenként változó kötésben és állapotban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Hungary. Yesterday and to-day. Illustrated. London, 1936, Grant Richards, 237 p.+1 (kihajtható, színes térkép, gyűrődéssel) t. Angol nyelven. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
22174.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Kovácsháza anno. Képes levelező-lapok és fotók. Szerk.: Albertus László. Mezőkovácsháza, 2018, Mezőkovácsházi Városi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22175.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[Etherton, Percy Thomas (1879-1963)] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935.], Franklin, 1 (címkép) t.+262+2 p.+ 21 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, szép állapotban
22176.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sivatag népe. Ford.: Balassa József. Modern Utazók és Felfedezők Könyvtára. Bp., [1928], Franklin, 246+(1) p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal,. 3 lap foltos és rajtuk gyűrődésnyomokkal (239/240,241/242,244/243)
22177.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Illustrierter Führer durch Dalmatien. (Nebst Abbazia und Lussin.) An der Österreichischen Riviera längs der Küste von Albanien bis Korfu und nach den Ionischen Inseln. Wien-Leipzig, 1910, A. Hartleben. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, számos térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
22178.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Buda és Pest 1686. évi visszafoglalásának egykorú irodalma. 1683 - 1718. (Bibliográfia). (Bp. 1936. Fővárosi Könyvtár). 190 l. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapest Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai. III. aranyozott félbőr kötésben, gerincen sérüléssel
22179.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Papagiannopoulos, Apostolos: Monuments of Thessaloniki. Thessaloniki, Rekos. Plakát méretű térképmelléklettel. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22180.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Magyarország helységnévtára 1941. Szerk. és kiadja: A Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., Hornyánszky. XII+378+1. Műbőr kötésben, belekötve az eredeti sérült papírborító, kissé kopottas állapotban.
22181.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimales Gebot:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF