Eugen Roth: München so wie es war. Ein Bildband von - - . Düsseldorf, 1992, Droste. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Zeitschrift des Deutschen und Österreichischen Alpenvereins. Redigiert von Heinrich Hess. Band XXXXI. Jahrgang 1910. München, 1910, Verlag des Deutschen und Österreichischen Alpenvereins, VIII+318 p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos borítóval, helyenként kisebb lapszéli foltokkal.
Luis Trenker 3 kötete: Meine Berge. Das Bergbuch von - - . Berlin, 1931, Neufeld & Henius. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, helyenként ázásnyomokkal. + Berge im Schnee. Das Winterbuch von - - . Berlin, 1935, Th. Knaur Nachf. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban. + Berge in Flammen. Ein Roman aus den Schicksalstagen Südtirols. Berlin, 1935, Th. Knaur Nachf. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.
Zima v slovenskych horách (Tél a szlovák hegyekben). Fekete-fehér képeskönyv szlovák szöveggel, orosz, német és magyar nyelvű melléklettel. A fotók többek között a Magas-Tátra, Fátra, Kis-Kárpátok területén készültek. Bratislava, 1961, Vydavatelstvo Osveta. Kiadói, kissé foltos egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóval.
Gallhuber, Julius: Dolomiten. Ein Führer durch die Täler, Orte und Berge der gesamten Dolomiten. I. Band: Allgemeines, Täler, Straßen, Orte. Wien, 1929, Artaria, 138+[22] p.+ 2 (kihajtható) t.+ 1 térkép-melléklet. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a térkép-melléklet sérült.
Schluss-Rechnung der Verwaltung von Bosnien und der Hercegovina für das Jahr 1891. Wien, 1894, K. k. Hof- und Staatsdruckerei, 1 sztl. lev.+ 73 p. Német nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, fakó gerinccel, vetemedett kötéstáblákkal, régi intézményi bélyegzőkkel.
A Nagybányai Múzeum-Egyesület értesítője az 1903-iki egyesületi évről. Nagybánya, 1904, Morvay és Undy-ny., 97+(3) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, hiányos gerinccel, néhány kissé sérült, szamárfüles lappal. (Ritka!)