Biró Lajos: A császár és más férfiak. Novellák Bp., 1911, Politzer. Kiadói papírkötés, sérült borító hátoldala hiányzik, laza kötéssel, néhány lap széle sérült
Madách Imre munkásságát ismertető 2 db könyv: Nagyné Nemes Györgyi, Andor Csaba: Madách Imre rajzai és festményei. Képek egy életmű hátteréről. Balassagyarmat-Budapest, 1997, Madách Irodalmi Társaság. Fekete-fehér és színes képekkel, Madách Imre képzőművészeti alkotásainak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. + Tarjányi Eszter, Bene Kálmán (szerk.): VIII. Madách Szimpózium. Budapest-Balassagyarmat, 2001, Madách Irodalmi Társaság. Kiadói papírkötés.
S. Bokor Malvin: Velencések. Történelmi regény az ifjúság számára. Bp., 1925, Szent István-Társulat, 164 p. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói félvászon-kötés, tulajdonosi névbélyegzővel.
Thackeray, W. M.: Hiúság vására. Bp., 2019, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, előzéklapból egy darab kivágva, egyébként jó állapotban.